Co najbardziej zdradza kobiecy wiek?

Kobieca natura nakazuje nieustannie dążyć do zachowania wiecznie młodego i świeżego wyglądu. Niewiele jest kobiet, które potrafią się pogodzić z tym, że nie są już tak piękne i młode, jak kilkanaście lat wcześniej. Poprawiają usta wypełniając policzki, usuwają zmarszczki. To wszystko jednak na nic, bo są dwa inne miejsca, które zdradzają prawdziwy wiek kobiety. Po czym poznać, ile kobieta ma naprawdę lat?

Kobiece dłonie

Kobiece dłonie są tym miejscem, w którym dosłownie jak na dłoni widać wiek kobiety. Co ciekawe, procesy starzenia uwidaczniają się na zewnętrznej stronie dłoni wcześniej niż na twarzy. Spowodowane jest to mniejszą ilością tkanki podskórnej, która z wiekiem zanika, a więc jej ubytek jest wyraźnie widoczny na dłoniach. Delikatna skóra dłoni podatna jest na uszkodzenia, a więc z wiekiem jej stan ulega pogorszeniu. Wystarczy spojrzeć na dłonie naszych mam lub babć.

Warto zadbać przynajmniej o podstawową profilaktykę, aby choć po części ograniczyć widoczność upływających lat na dłoniach. Poleca się, żeby jak najwcześniej wyrobić w sobie nawyk kremowania rąk – w lecie lekkimi kremami nawilżającymi, a w zimie bardziej tłustymi o działaniu ochronnym. Należy pamiętać, że pierwsze oznaki starzenia się skóry na dłoniach uwidaczniają się już po 30 roku życia!

Szyja oraz dekolt

Systematycznie dbamy o twarz, ale zazwyczaj zapominamy o rozszerzaniu pielęgnacji na szyję i dekolt. Czasami podczas wieczornej pielęgnacji bezwiednie przejedziemy ręką po szyi, ale zazwyczaj tylko wtedy, gdy pozostanie nam nadmiar kremu na dłoni. To błąd, który kosztuje nas potem przesuszoną skórę na szyi i niezbyt estetycznie wyglądający dekolt. Wszystko, dlatego że skóra w tych okolicach jest delikatna i szczególnie narażona na niszczące działanie czynników.

Kobiecy wiek w pierwszej kolejności zdradzają tzw. naszyjniki Wenus, czyli poprzeczne zmarszczki na szyi oraz dekolcie. Tym oznakom starzenia także można zapobiegać, jak zwykle kluczowa jest profilaktyka. Nie należy zapominać o nawilżaniu skóry szyi oraz dekoltu, na które z powodzeniem możemy stosować te same serum oraz kremy, co na twarz.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *