Depilacja brazylijska i hollywoodzka. W jaki sposób depilować bikini?

Depilacja ciała jest bardzo popularnym zabiegiem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Usuwanie zbędnego owłosienia można przeprowadzać na różnych częściach ciała. Coraz bardziej popularna staje się depilacja bikini metodą brazylijską i hollywoodzką. Jak wyglądają obydwa te zabiegi oraz który z nich daje lepsze i bardziej trwałe efekty?

Depilacja brazylijska czy hollywoodzka?

Depilacja brazylijska i depilacja hollywoodzka są depilacjami intymnymi. Polegają na całkowitym usunięciu owłosienia z miejsc intymnych i ich okolic. Niewielka różnica polega na tym, że podczas depilacji brazylijskiej pozostawia się wąski pasek włosków pośrodku wzgórka łonowego. Zdecyduj sama, którą bardziej wolisz. Czy wiesz, że pierwszą depilację brazylijską przeprowadzono w 1987 roku w Nowym Jorku? Usunięcia zbędnego owłosienia dokonano w salonie kosmetycznym siedmiu sióstr pochodzących z Brazylii, J. Sisters International Salon.

Depilacja brazylijska i hollywoodzka – wosk czy pasta cukrowa?

Depilacja brazylijska i depilacja hollywoodzka może być przeprowadzona z zastosowaniem wosku lub pasty cukrowej. Która jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza? Usuwanie niechcianego owłosienia woskiem może podrażniać skórę i prowadzić do wrastania włosków. Depilacja pastą cukrową jest o wiele przyjemniejsza, bo oblepia tylko włosy i nie przylega do skóry. Poza tym cukier powstrzymuje rozwój bakterii i może być używany do skóry wrażliwej i alergicznej.

Jak przebiega depilacja brazylijska?

1. Depilacja brazylijska – jak się przygotować? Aby zabieg mógł być przeprowadzony, włoski muszą mieć długość około pół centymetra. Dlatego golenia należy unikać przez co najmniej dwa tygodnie. Nie zaleca się również aplikowania na skórę nawilżających i natłuszczających kosmetyków. Bezpośrednio przed zabiegiem miejsca intymne należy przemyć np. nawilżaną chusteczką.

2. Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej? Usuwanie zbędnego owłosienia woskiem nieco różni się od depilacji pastą cukrową. Pierwsza metoda polega na nałożeniu preparatu rozgrzanego do temperatury 37ºC w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków i oderwaniu go po kilku sekundach. Kosmetyczka do nakładania wosku powinna użyć szpatułki, która jest bardziej higieniczna od powszechnie stosowanych rolek. Pastę cukrową aplikuje się na skórze w taki sam sposób jak wosk, lecz pozostawia się ją na skórze dłużej po to, by zaschła i przy odrywaniu odeszła razem w cebulkami. Efekty depilacji utrzymują się nawet przez dwa miesiące.

3. Czy depilacja brazylijska jest bolesna? I to jeszcze jak! Zwłaszcza ta wykonywana z zastosowaniem wosku. Depilacja brazylijska wywołuje krótkotrwały, lecz silny ból, któremu może towarzyszyć zaczerwienienie i pieczenie. Zaraz po zabiegu skórę należy posmarować łagodzącymi i nawilżającymi preparatami.

4. Depilacja brazylijska – przeciwwskazania. Należą do nich między innymi: skłonność do pękania naczynek krwionośnych, nadużywanie alkoholu i kofeiny, cukrzyca, przyjmowanie leków hormonalnych i rozrzedzających krew.

Jak wygląda depilacja hollywoodzka?

1. Depilacja hollywoodzka – przed zabiegiem. Włoski muszą mieć od 0,5 do 1 cm długości. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy się opalać na słońcu i w solarium oraz korzystać z sauny. Dzień przed zabiegiem warto zrobić delikatny peeling, który złuszczy martwe komórki naskórka i zapobiegnie wrastaniu włosków po zabiegu.

2. Jak przebiega zabieg depilacji hollywoodzkiej? Usuwanie zbędnego owłosienia polega na zdezynfekowaniu skóry i nałożeniu wosku lub pasty cukrowej wraz z kierunkiem wzrostu włosów, a następnie zerwaniu energicznym ruchem ręki. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się od trzech do czterech tygodni. Po zabiegu należy unikać opalania się, chodzenia na basen i uprawiania intensywnej aktywności fizycznej. Trzeba również pamiętać o nawilżaniu wydepilowanych miejsc intymnych.

3. Depilacja hollywoodzka – przeciwwskazania. Należą do nich: zaawansowana ciąża, epilepsja, rany w miejscu zabiegu, cukrzyca, uczulenie na wosk lub pastę cukrową, żylaki, nowotwory, mocna opalenizna oraz infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *