Jak dbać o włosy rozjaśniane?

 

Marzeniem każdej kobiety, jest posiadanie pięknych i zadbanych włosów. Warto jednak mieć na uwadze, że każdy rodzaj włosów potrzebuje nieco innej pielęgnacji. Z pewnością włos ze skłonnością do przetłuszczania się, nie potrzebuje takiej samej pielęgnacji jak włos, który jest suchy. Ba te sposoby pielęgnacji wzajemnie się wykluczają. Innej pielęgnacji również wymagają włosy poddane zabiegom rozjaśniania czy też farbowania włosów. Aby zachowały one dawną miękkość oraz sprężystość, warto odpowiednio o nie dbać. Poniżej znajdziesz kilka porad, na to jak dbać o włosy rozjaśniane.

Włosy rozjaśniane, mają tendencje do łamania się o rozdwajania końcówek. Bardzo ważne jest wiec, aby szczególną ostrożnością wykazać się podczas ich mycia oraz czesania. Nienależny ich szarpać ani też myć zanim jeszcze dobrze zostaną one pokryte łojem. Aby ochronić włosy przed nadmiernym osuszeniem można je także zabezpieczyć nakładając na całą ich długość oliwę z oliwek. Największą uwagę należy poświęcić przede wszystkim końcówką, które w szczególny sposób narażone są na przesuszenie oraz rozdwojenie końcówek.

Do mycia włosów, należy stosować tylko szampony przeznaczone dla włosów suchych lub też tych, które uległy właśnie zabiegowi rozjaśniania. Bardzo ważne jest by w trakcie nakładania szamponu skupić się przede wszystkim na skórze głowy. W przypadku nakładanie odżywki, skupiamy się na pokryciu całych włosów.

Włosy poddane zabiegowi rozjaśniania, jak pisaliśmy wcześniej, mają tendencje do przesuszania a w efekcie również łamania się oraz rozdwajania. Takich włosów, nie należy poddawać działaniom wysokich temperatur. Bardzo niepożądane jest więc stosowanie suszarki do włosów. Ciepłe powietrze wychodzące z niej tylko pogarsza sytuację, jeszcze bardziej przesusza włosy a przede wszystkim sprawia, że stają się one bardziej łamliwe jeszcze niż wcześniej. Podobnie sprawa wygląda z wszelkiego rodzaju prostownicami czy też lokówkami. Jeśli jednak tylko do czasu d czasu, pragniemy je zastosować, warto wcześniej nałożyć na włosy jeden z wielu preparatów służących do chroniących włosy przed działaniem zbyt wysokiej temperatury.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *