Jak dbać o włosy zimą? Praktyczne porady

Czapki, suche powietrze, mróz, wilgoć, wiatr  – to wszystko sprawia, że zimą nasze włosy nie są w najlepszej formie.  Szczególnie teraz powinniśmy zadbać o ich  kondycję. Podpowiadamy, co robić. 

Niesprzyjająca aura na dworze, suche powietrze w pomieszczeniach oraz czapki, które elektryzują i sprawiają, że nasze włosy źle się układają. Jak w tym szczególnym czasie cieszyć się nienaganną fryzurą? Należy pamiętać o kilku pielęgnacyjnych trikach.

Nawilżanie włosów to podstawa

Przesuszone włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego zimą należy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki. Odpowiedni będzie delikatny, nawilżający szampon lub kosmetyki micelarne. Ważne, by po każdym myciu na włosy nałożyć odżywkę i spłukać ją po kilku minutach. Ułatwi ona rozczesywanie i wzmocni przesuszone końcówki. Jak często myć włosy w okresie jesienno-zimowym? Mycie nieco osłabia nasze włosy, dlatego powinniśmy to robić odrobinę rzadziej, co oczywiście nie oznacza, że mamy chodzić w brudnych.

Elektryzujący problem 

Przy spadku temperatury na dworze, ze względów zdrowotnych powinniśmy nosić czapkę. Ta sprawia jednak, ze włosy elektryzują się. Jak temu zaradzić? Ważny jest odpowiedni wybór nakrycia głowy. Nie powinna być ona wykonana ze sztucznych materiałów, najlepsze będą te wełniane lub bawełniane. Można również jej wnętrze spryskać płynem antystatycznym.  Końcówki włosów można po myciu spryskiwać specjalistycznymi olejkami, pamiętajmy jednak, żeby nie używać ich u nasady głowy. Dłuższe włosy w okresie jesienno-zimowym najlepiej wiązać. Dzięki temu włosy nie ocierają się ciągle o kurtki i szaliki, a co za tym idzie, mniej się niszczą.

Suszyć, czy nie suszyć oto jest pytanie?

Ogólnie najlepiej pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia. Co jednak zrobić, kiedy na dworze zimno, a my musimy wyjść? Starajmy się stosować metodę pół na pół. Niech włosy wysychają same, a kiedy musimy – dosuszajmy je suszarką. Aby zaszkodzić im jak najmniej, dobrze zaopatrzyć się w suszarkę z jonizacją lub stosować zimne powietrze. Pamiętajmy, że nasze włosy nie lubią ciepłego powietrza, a w okresie zimowym zewsząd nas ono atakuje: ogrzewanie w domu i pracy, klimatyzacja w samochodzie, włączone kaloryfery.

Objętość na zawołanie

Pod czapką lub na wietrze, nasze włosy szybko stają się oklapnięte. Jak można temu zaradzić? Tutaj ponownie wracamy do wyboru odpowiednich szamponów i odżywek, powinny być one lekkie i nawilżające. Dodatkowo warto używać specjalistycznych sprayów, które odbijają włosy od nasady i utrwalają fryzurę na cały dzień. Do stylizacji używajmy pianek, ale nie przesadzajmy z ich ilością, bo dadzą efekt odwrotny.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *