Jak działają masażery antycellulitowe i jakie są ich rodzaje?

Cellulit to problem większości kobiet. Istnieją na niego sposoby, takie jak prawidłowa dieta, aktywność fizyczna, profesjonalne preparaty do wcierania i zabiegi medycyny estetycznej. W walce z pomarańczową skórką pomocne mogą okazać się masażery antycellulitowe. Dowiedz się, jakie są ich rodzaje i jak działają.

Drewniana szczotka z wypustkami

to prosty masażer z twardymi i zaokrąglonymi wypustkami drewnianymi, który poprawia krążenie krwi i limfy oraz ujędrnia i wygładza skórę zarówno ud, jak i pośladków. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn i dotlenia skórę. Jej atutem jest mały rozmiar, poręczność i łatwość czyszczenia. Masaż można wykonywać na mokro – pod prysznicem bądź na sucho – z użyciem oliwki lub ujędrniającego balsamu. Masowanie powinno odbywać się kolistymi ruchami przez kilka, kilkanaście minut.

Kubeczek Cellu Cup

to silikonowy masażer w kształcie kubka, który wspomaga walkę z każdym rodzajem cellulitu, ale przeciwwskazaniem do jego stosowania są zaburzenia krążenia. Cellu Cup zasysa i masuje skórę,a w efekcie rozbija i redukuje grudki tłuszczowe.

Gumowa rękawica z wypustkami

to masażer w formie rękawicy z dwoma rodzajami wypustek – szerszymi i cieńszymi – po każdej stronie. Rękawica może być używana zarówno na mokro, jak i na sucho – z wykorzystaniem olejku, serum lub balsamu antycellulitowego. Masaż należy wykonywać okrężnymi ruchami przez kilkanaście minut, ze szczególnym uwzględnieniem ud, pośladków, brzucha i boczków. W efekcie poprawia się cyrkulacja krwi i wchłanialność aplikowanych kosmetyków.

Ręczny masażer próżniowy

to masażer, który do rozbijania grudek tłuszczu i wygładzania skóry wykorzystuje moc ssącą, światło podczerwone i dwie rolki masujące. Udrażnia układ limfatyczny, ujędrnia uda, pośladki i brzuch oraz redukuje tkankę tłuszczową. Niestety, jego użytkowanie może powodować pękanie naczynek i powstawanie siniaków, dlatego masażer nie powinien być stosowany przez osoby o cerze naczynkowej i z pajączkami.

Rączka z wypustkami

to najwygodniejszy w stosowaniu masażer ręczny. Chociaż nie wymaga mocnego nacisku, pozostawia skórę wyraźnie napiętą. Dla lepszych efektów warto używać go codziennie lub co drugi dzień.

Bańka chińska

to najskuteczniejszy masażer ręczny. Redukuje cellulit oraz poprawia elastyczność i jędrność skóry. Ponadto zmniejsza obwody ciała i obrzęki limfatyczne, a także poprawia przemianę materii. Bańka chińska jest stosowana zarówno w gabinetach masażu, jak i w prywatnych domach.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *