Jak sprawić by włosy były ciemniejsze?

Piękne ciemne włosy są wielką ozdobą brunetek. Wiele z nich jednak, narzeka na problem jakim jest okresowe jaśnienie włosów, które najczęściej ma związek z intensywnością promieni słonecznych. W wielu przypadkach, naturalne ciemne włosy, jaśnieją zwłaszcza latem. W niektórych przypadkach jest to ogólne pojaśnienie całych włosów, w innych natomiast powstawanie jaśniejszych pasemek. Nie każda kobieta będzie z tego powodu zadowolona. Oczywiście najprostszym sposobem na pozbycie się tego problemu, było by zafarbowanie włosów. Warto jednak pamiętać, iż nie każda kobieta jest zwolenniczką farb do włosów, a zafarbowanie włosów na kolor nawet najbardziej zbliżony, nie zawsze równa się z brakiem różnicy pomiędzy odrostami a włosami farbowanymi. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów na przyciemnienie włosów. Dzięki temu nie musimy narażać ich na działanie szkodliwych detergentów zawartych w farbach.

Doskonałe efekty ciemnienia uzyskuje się dzięki stosowaniu płukanek z kawy czy też herbaty. Oba te składniki, dostępne w każdej kuchni, mają naturalne zdolności do nadawania kolorytu. Płukankę najlepiej jest wykonywać stojąc pod prysznicem. W tym celu myjemy włosy a następnie polewamy je niewielką ilością naparu. Bardzo ważne jest by napar od razu cały nie ściekł, a dobrze pokrył włosy. Tak nasiąknięte włosy, należy pozostawić w ten sposób przez jakiś czasu. Następnie można włosy ponownie spłukać. Stosowanie tego naparu codziennie z pewnością sprawi że włosy będą naturalnie ciemniejsze.

Doskonałe efekty daje także napar z orzecha włoskiego, który także ma właściwości barwiące. Kilka orzechów należy rozłupać i zagotować w wodzie. Ostudzonym naparem, polewamy włosy, pozwalając im dobrze nasiąknąć. Po pozostawieniu go przez około 30 minut na włosach, możemy ponownie spłukać wodą włosy.

Jeśli jednak, zależy nam na efekcie natychmiastowym, nie zaś takim na którego efekty trzeba będzie zaczekać przez kilka tygodni, możemy zastosować hennę. Jej skład pozbawiony jest jakichkolwiek składników nienaturalnych. Z pewnością więc, nie zaszkodzi ona włosom, a w sposób dokładny a przede wszystkim natychmiastowy, pokryje nasze włosy, nadając im głęboki kolor oraz blask.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *