Jak wybrać dobry krem nawilżający – od tej chwili będzie to proste!

Dobry krem nawilżający – jaki polecacie? Słyszysz zapewne takie pytanie w drogeriach i trafiasz na nie w internecie, a może sama często je zadajesz? Po pierwsze – to bardzo dobrze, że szukasz dobrego kremu nawilżającego, ponieważ właśnie nawilżanie jest sekretem pięknej, młodej i zadbanej skóry. W każdym wieku i niezależnie od jej rodzaju. Tłusta, sucha, wrażliwa, naczynkowa, trądzikowa… każda wymaga nawilżenia. Bez tego nawet nie zaczynaj pielęgnacji. Jak znaleźć dobry krem nawilżający? Przeczytaj, aby już zawsze dawać skórze to, co najlepsze.

Dobry krem nawilżający – czy musi być drogi?

Oczywiście, że nie. Okazuje się, że dobry krem nie musi kosztować fortuny. Niesyty pamiętaj też, że nie powinien on być podejrzanie tani – wówczas możesz być pewna, że cenne składniki aktywne są po pierwsze gdzieś na dole składu INCI, czyli jest ich bardzo mało, albo “pływają” w otoczeniu syntetycznych, najtańszych silikonów, stabilizatorów

Kremy nawilżające zawierają oczywiście wiele różnych substancji. Są to nie tylko substancje aktywnie działające na naszą skórę, ale też te zapachowe, tworzące konsystencję, uszlachetniające krem, a także bakteriobójcze, wydłużające jego termin przydatności, antyutleniające. Każdy z tych składników wpływa na jakość kremu nawilżającego. One również mogą być różnego rodzaju – im lepsze, tym nieco droższy może być krem. Stabilizatory oraz składniki wpływające na konsystencje mogą być naturalnego pochodzenia – wówczas krem zyskuje na składzie i jest cenniejszy niż ten “zapchany” syntetykami.

Innymi słowy – zarówno pochodzenie jak i sposób wytwarzania składników trafiających do kremu jest ważny. Sprawdzając dany krem – oprócz aktywnych składników nawilżających koncentruj się zatem na całym składzie – im więcej bezpiecznych i naturalnych składników zawiera dany produkt, tym lepiej dla twojej skóry.

Krem nawilżający – składniki aktywne

Dobry krem nawilżający powinien oczywiście mieć w swoim składzie substancje, które sprawią, że warstwa lipidowa naskórka zostanie odbudowana, co zapobiegnie utracie wody. To jego składniki aktywne, które zapobiegają przesuszeniu skóry i potrafią zatrzymać wilgoć w naskórku a ponadto są w stanie łączyć cząstki wody by poprawić elastyczność i jędrność skóry. Dzięki temu krem nawilżający sprawi, że skóra będzie bardziej nawilżona, elastyczna i odporna na uszkodzenia.

Co nawilża w kremie – najlepsze składniki

  • Naturalne olejki – czyli tłuszcze, które jednocześnie ochraniają, zapobiegają utracie wilgoci i rewitalizują skórę. Naturalne olejki zawierają szereg witamin i minerałów, a jednocześnie zapobiegają utracie wody z naskórka, tworząc subtelna, lekko natłuszczająca barierę na skórze a jednocześnie nie przeciążają jej. Olejki zawierają też naturalne filtry UV. Co więcej – wiele olejków ma zdolność do spłycania drobnych zmarszczek. Najpopularniejszymi olejkami kosmetycznymi są: olejek arganowy, masło shea, olej awokado, olejek z pestek malin, olej jojoba.
  • Kwas hialuronowy – to jeden z najważniejszych „nawadniaczy” skóry. Doskonale łączy dziesiątki cząstek wody jednocześnie. Jest mercedesem wśród innych nawilżających składników pielęgnacyjnych.
  • Fosfolipidy (lecytyna) – krem nawilżający zawierający fosfolipidy zmiękcza skórę i doskonale ją odżywia. Dzięki nim skóra może pobierać inne składniki aktywne z kremu nawilżającego.
  • Petrolatum, czyli wazelina. Jest to najpopularniejszy i najskuteczniejszy wśród nawilżaczy stosowanych w kremach nawilżających. Wazelina w kremie nawilżającym sprawia, że woda nie odparowuje zbyt intensywnie z powierzchni skóry. Oznacza to, że skóra jest miękka i wygładzona. Pozostawia jednak tłustą warstwę na skórze.
  • Lanolina – to substancja, która tworzy nieprzepuszczalna powłoka na skórze, zapobiegając utracie wody i doskonale wygładzając. Lanolina jest jednak dość ciężka, dlatego stosuje się ją w minimalnych dawkach, bywa, że jest składnikiem bogatych, treściwych kremów na noc – regeneruje i nawadnia, by skóra o poranku odzyskała elastyczność.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *