Opalenizna to nie wszystko, czyli jak zadbać o skórę latem

Lato zazwyczaj utożsamiamy ze słońcem, opalenizną i ciepłem. Ładny wygląd i wylegiwanie się na plaży to jednak nie wszystko. Jeżeli planujesz wakacje w ciepłych krajach lub długie spacery ulicami rodzinnego miasta, to musisz wziąć pod uwagę jedną rzecz. Niezależnie od okoliczności twoja skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jak zadbać o nią latem?

Chroń i pielęgnuj

Twoja skóra latem robi się sucha? Prawdopodobnie dzieje się tak za sprawą palącego słońca, wysokiej temperatury, niskiej wilgotności lub suchego i klimatyzowanego powietrza. Co więcej mogą pojawić się na niej przebarwienia, zmarszczki, oparzenia, a nawet nowotwory. Jak zabezpieczyć się przed takimi niedoskonałościami? Należy chodzić w nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych, unikać słońca między 10.00 a 16.00, stosować kremy z filtrem UV i wypijać odpowiednie ilości wody. W pielęgnacji i ochronie skóry latem ważne jest również nawilżanie. Produkty powinny zawierać między innymi kwas hialuronowy i glicerynę, czyli składniki, które będą zatrzymywać wodę w komórkach skóry.

Odżywiaj i wzmacniaj

Latem zrezygnuj z bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, które mogłyby podrażnić skórę. Nie poddawaj się laseroterapii i peelingom chemicznym i mechanicznym. Możesz natomiast postawić w pielęgnacji skóry na mezoterapię. W trakcie zabiegu zastosuj kwas hialuronowy, który w środku skóry zatrzyma wodę oraz zapobiegnie powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Dobrym zabiegiem będzie ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym. Dzięki takiej kuracji skóra będzie bardziej rozświetlona, odżywiona i odświeżona.

Wymodeluj sylwetkę

Latem możesz poddać się zabiegom modelującym sylwetkę. Jednym z nich będzie usuwanie cellulitu za pomocą kawitacji ultradźwiękowej, zimnego lasera, masażów lub drenażów. Przy redukowaniu tkanki tłuszczowej wykorzystuje się również endermologię, rediofrekwencję lub zabieg łączony z zastosowaniem wszystkich tych metod. Kolejną kuracją antycellulitową jest karboksyterapia, czyli wtłaczanie pod skórę dwutlenku węgla. Jego zadaniem jest zwiększenie krążenia krwi, poszerzenie naczyń krwionośnych i wygładzenie powierzchni skóry.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *