Pędzle do makijażu Hakuro- przyjaciele na lata

Pędzle do makijażu to pierwszy zakup, o jakim powinnaś pomyśleć w dążeniu do pięknego, profesjonalnego makijażu. Nie mogą być byle jakie, ponieważ przyniosą więcej szkody niż pożytku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ten zakup wiąże się z dużym wydatkiem. Nasz przewodnik podpowie Ci, jakie pędzle wybrać przede wszystkim i która marka z pewnością Cię nie zawiedzie.

Jedną z popularniejszych firm, która produkuje świetne pędzle do makijażu, jest polska firma Hakuro. Pędzle tworzone przez tą markę będą Ci wiernie służyły przez kilka lat. Hakuro podbiła już całą Europę. Z pędzli korzystają znani i cenieni wizażyści. Hakuro ma w swojej ofercie kilkadziesiąt pędzelków, zarówno z włosia syntetycznego, jak i naturalnego. Które warto kupić, aby stworzyć w pełni zadowalający zestaw do makijażu?

1. Pędzel do podkładu. Powinien być bardzo gęsty i najlepiej, jeśli będzie wykonany z włosia syntetycznego. Oleiste substancje typu podkład najłatwiej zmywa się z syntetycznych włókien. Idealny do tego będzie pędzel Hakuro H50 (płasko ścięty, świetny również do podkładów mineralnych), lub jego „zaokrąglona” wersja, czyli Hakuro H53.

2. Pędzel do różu/ bronzera- najlepszy będzie puchaty i skośny pędzelek, np. Hakuro H21 (naturalny) lub Hakuro H24 (syntetyczny). Te pędzelki wybieramy, dostosowując je do konsystencji różu, który aplikujemy na twarz. Jeśli częściej stosujesz róż w płynie, wybierz wersję syntetyczną pędzla. Ściętym pędzlem możemy też z powodzeniem wykonać konturowanie twarzy- w tym celu pracujemy wyłącznie jego najbardziej wysuniętym końcem.

3. Pędzel do cieni i korektora- do pełnego makijażu należy wybrać dwa pędzelki. Puchaty pędzelek o nieco wydłużonym włosiu, np. Hakuro H79- który pozwali Ci zarówno nałożyć cień na powiekę (płaską stroną), jak i zblendować go (górna cześć włosia). Do pełnego makijażu dolnej powieki i akcentowania małych partii a powiece świetnie posłuży maleńki pędzelek Hakuro H76. Wykonasz nim naprawdę wiele- od aplikacji cienia, po jego intensyfikowanie w kącikach oczu, rozjaśnianie wewnętrznego kącika oka i intensyfikowanie zewnętrznego. Rewelacyjnie nałożysz nim cień na dolną powiekę i uzyskasz efekt rozmycia pigmentu.

4. Pędzelek do brwi- najlepiej wybrać skośny pędzel Hakuro H85, który posłuży nie tylko do wypełniania brwi. Będzie niezastąpiony do malowania intensywniejszych kresek na powiece, a nawet do pełnego makijażu ust (spiczasta część posłuży do zaznaczenia konturu ust, a odwrócony na płasko idealnie wypełni je kolorem).

To już naprawdę wszystko. Pięć pędzelków pozwoli Ci rzetelnie wykonać pełny makijaż twarzy.

Jeśli nabierzesz wprawy w codziennym makijażu, możesz uzupełnić kolekcję o trzy inne pomocne pędzelki, np. Hakuro H15 lub H14 (większa wersja)- idealne do konturowania, bronzera i rozświetlacza, Hakuro H77 (pozwoli uzyskać więcej efektów na powiece, ponieważ jego puchate włosie układa się w lekki szpic). Jeśli polubisz płynną kreskę na powiece- wybierz cieniutki pędzel przeznaczony specjalnie do eye- linera.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *