Sposoby na przetłuszczające się włosy

Każda kobieta marzy o tym by mieć piękne włosy. Niestety, zwłaszcza w okresie dojrzewania, włosy już na drugi dzień po umyciu, stają się znów tłuste co nie wygląda zbyt dobrze. Przetłuszczające się włosy to poważny problem, który najczęściej polega na tym, iż gruczoły łojowe znajdujące się przy mieszku włosowym, z którego wyrasta włos, produkują zbyt duża ilość łoju. W efekcie włosy, nawet po kilku godzinach od umycia, mogą stać się tłuste. Na szczęście są sposoby na to, by włosy nie przetłuszczały się tak szybko.

Bardzo dobre efekty można osiągnąć dzięki stosowaniu licznych preparatów mających za zadanie przede wszystkim ściągnięcie nieco gruczołów, co spowoduje zmniejszenie ich aktywności. Tego rodzaju preparaty w formie płukanek, można kupić w drogeriach lub też samodzielnie przygotować w domu. W tym celu można zmieszać ze sobą wodę z odrobiną płynu służącego do płukania ust. Bardzo ważne jest aby preparat był nakładany za pomocą wacika, tylko na skórę głowy. W innym przypadku może on zniszczyć włosy, a nawet zmienić kolor włosów farbowanych.

Taką płukankę można także wykonać z soku uzyskanego z połowy cytryny zmieszanego z odrobina wody. W tym wypadku jednak, mieszankę można swobodnie rozprowadzić na całe włosy, co nada im również blasku oraz miękkości.

W wielu przypadkach za zbyt częste przetłuszczanie się włosów odpowiadają nasze szampony. Wiele z nich zawiera silikony, który oblepiają włos, sprawiając iż staje się on szybciej tłusty i oklapnięty. Możemy to jednak zmienić, dodając do szamponu odrobiny soku aloesowego oraz kilka łyżek soku z cytryny. Dzięki temu, szampon zapewni nam odświeżenie skry głowy, bez konieczności pokrywania włosów nadmiarem kosmetyku.

Ciekawym sposobem jest także stosowanie pudru dziecięcego. Wystarczy nałożyć go na włosy, a następnie dokładnie je rozczesać przy pomocy szczotki. Nie należytego jednak robić szybciej niż po upływie kilkunastu minut od nałożenia pudru. Puder ma właściwości wchłaniające, powinien więc wchłonąć również łój.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *