Tipsy: co to jest, czy niszczą paznokcie i jakie są metody przedłużania paznokci?

Nie każdej kobiecie wystarczy odżywka i lakier, żeby jej paznokcie były zdrowe i wyglądały ładnie. Wiele z nich narzeka na swoje naturalne paznokcie i decyduje się na sztuczne. Tipsy: co to jest, czy niszczą paznokcie i jakie są metody przedłużania paznokci?

Tipsy – co to jest?

Tipsy to imitacja paznokci wykonana ze sztucznego tworzywa. Te niewielkie płytki przykleja się do naturalnych paznokci i poddaje – lub nie – dalszej obróbce, na przykład ozdabia cyrkoniami lub naklejkami.

Metody przedłużania paznokci

Są dwie metody przedłużania paznokci: metoda akrylowa i żelowa.

Metody przedłużania paznokci: metoda akrylowa

Metoda akrylowa polega na tym, że na przyklejone tipsy nakłada się mieszaninę proszku (akrylu) i liquidu (specjalnego płynu). Masa szybko ulega utwardzeniu, a tipsy uzyskane tą metodą są twarde i wytrzymałe na uszkodzenia, ale zdarza się, że żółkną.

Metody przedłużania paznokci: metoda żelowa

Metoda żelowa polega na tym, że na przyklejone tipsy nakłada się warstwę specjalnego żelu, po czym paznokcie utwardza się pod lampą z promieniami UV. Tipsy uzyskane tą metodą są delikatne i łudząco podobne do naturalnych.

Efekt przedłużenia paznokci obiema metodami utrzymuje się do 2-4 tygodni i zależy od kondycji naturalnego paznokcia i tempa jego rośnięcia. Kiedy paznokieć rośnie, między nim a tipsem powstają ubytki. Wtedy należy udać się do kosmetyczki i poprosić o wypełnienie.

Czy tipsy niszczą paznokcie?

W tej kwestii zdania są podzielone. Jedni uważają, że tipsy można nosić nieprzerwanie przez kilka lat i jedynie poddawać je uzupełnianiu. Inni są zdania, że tipsy uszkadzają naturalną płytkę paznokcia. Jedno jest pewne: paznokcie niszczy nieprawidłowa i niesystematyczna pielęgnacja tipsów. Jeżeli tipsy nam się podobają, wybierajmy profesjonalne gabinety kosmetyczne i pytajmy specjalistów, jak o nie dbać. Aby nasze tipsy wyglądały efektownie jak najdłużej, możemy wieczorem smarować skórki oliwką, ale już zdejmowanie tipsów zostawmy profesjonalistom.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *