Tipsy: co to jest, czy niszczą paznokcie i jakie są metody przedłużania paznokci?

Nie każdej kobiecie wystarczy odżywka i lakier, żeby jej paznokcie były zdrowe i wyglądały ładnie. Wiele z nich narzeka na swoje naturalne paznokcie i decyduje się na sztuczne. Tipsy: co to jest, czy niszczą paznokcie i jakie są metody przedłużania paznokci?

Tipsy – co to jest?

Tipsy to imitacja paznokci wykonana ze sztucznego tworzywa. Te niewielkie płytki przykleja się do naturalnych paznokci i poddaje – lub nie – dalszej obróbce, na przykład ozdabia cyrkoniami lub naklejkami.

Metody przedłużania paznokci

Są dwie metody przedłużania paznokci: metoda akrylowa i żelowa.

Metody przedłużania paznokci: metoda akrylowa

Metoda akrylowa polega na tym, że na przyklejone tipsy nakłada się mieszaninę proszku (akrylu) i liquidu (specjalnego płynu). Masa szybko ulega utwardzeniu, a tipsy uzyskane tą metodą są twarde i wytrzymałe na uszkodzenia, ale zdarza się, że żółkną.

Metody przedłużania paznokci: metoda żelowa

Metoda żelowa polega na tym, że na przyklejone tipsy nakłada się warstwę specjalnego żelu, po czym paznokcie utwardza się pod lampą z promieniami UV. Tipsy uzyskane tą metodą są delikatne i łudząco podobne do naturalnych.

Efekt przedłużenia paznokci obiema metodami utrzymuje się do 2-4 tygodni i zależy od kondycji naturalnego paznokcia i tempa jego rośnięcia. Kiedy paznokieć rośnie, między nim a tipsem powstają ubytki. Wtedy należy udać się do kosmetyczki i poprosić o wypełnienie.

Czy tipsy niszczą paznokcie?

W tej kwestii zdania są podzielone. Jedni uważają, że tipsy można nosić nieprzerwanie przez kilka lat i jedynie poddawać je uzupełnianiu. Inni są zdania, że tipsy uszkadzają naturalną płytkę paznokcia. Jedno jest pewne: paznokcie niszczy nieprawidłowa i niesystematyczna pielęgnacja tipsów. Jeżeli tipsy nam się podobają, wybierajmy profesjonalne gabinety kosmetyczne i pytajmy specjalistów, jak o nie dbać. Aby nasze tipsy wyglądały efektownie jak najdłużej, możemy wieczorem smarować skórki oliwką, ale już zdejmowanie tipsów zostawmy profesjonalistom.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *