Wypełnianie zmarszczek. Jaki kwas wybrać?

Pierwsze zmarszczki można zauważyć już po 25. roku życia. O ich powstawaniu decydują między innymi czynniki wewnętrzne, szkodliwe promieniowanie słoneczne, niewłaściwy sposób odżywiania, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, palenie tytoniu, stresujący tryb życia i nagły spadek wagi. Jeżeli zmarszczki już pojawiły się na twarzy, należy wzbogacić swoją dietę o witaminy A, B, C i E, spożywać duże ilości wody oraz odpowiednio pielęgnować skórę. W tym celu warto używać kremów z wysokim filtrem i kremów z retinoidami. Niektórzy dodatkowo korzystają ze zdobyczy medycyny estetycznej. Najpopularniejszymi wypełniaczami zmarszczek są kwas hialuronowy i kwas polimlekowy. Jakie są ich właściwości i efekty ich zastosowania?

Kwas hialuronowy na zmarszczki – właściwości

Kwas hialuronowy jest produkowany przez organizm człowieka, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. Wiąże cząsteczki wody w skórze, dzięki czemu zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia oraz gładkość i sprężystość. Z wiekiem nasz organizm wytwarza go coraz mniej, czego konsekwencją są zmarszczki. Lekarze medycyny estetycznej wypełniają je substancją, której ubywa, czyli kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – efekty

Efekty zabiegu są natychmiastowe. Kwas hialuronowy wygładza zmarszczki na 6-8 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega wchłonięciu, dlatego zabieg należy powtórzyć. Trwałość efektu zależy od gęstości i stopnia oczyszczenia wypełniacza. Im gęstszy i bardziej oczyszczony, tym dłużej pozostanie w skórze.

Kwas polimlekowy na zmarszczki – właściwości i efekty

Kwas polimlekowy także występuje w ludzkim organizmie. Podczas zabiegu jest wstrzykiwany głęboko w tkankę, dzięki czemu poprawia jej jakość, przywraca jej utraconą objętość i wygładza ją. Kwas polimlekowy tym różni się od kwasu hialuronowego, że efekty zabiegu z jego wykorzystaniem nie są widoczne natychmiast, za to utrzymują się dłużej i są bardziej naturalne. Chociaż po kilku dniach od wstrzyknięcia kwasu polimlekowego efekt wypełnienia znika, w ciągu kolejnych tygodni i miesięcy zmarszczki i bruzdy są systematycznie wygładzane. Dzieje się tak dlatego, że kwas polimlekowy, który pozostał w tkance, pobudza ją do odbudowy własnego kolagenu, a w efekcie niweluje zmarszczki i bruzdy. W rezultacie w naturalny sposób odbudowują się objętości, które zanikały w skórze przez ostatnie lata.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *