Jak malować brwi? Makijaż brwi ‒ szybki i dla zaawansowanych

Makijaż brwi wydaje się skomplikowany, ale tak nie jest. Z odrobiną wprawy poświęcimy na niego niewiele czasu i uzyskamy spektakularny efekt. Umiejętnie wykonany makijaż brwi nie tylko modeluje łuki brwiowe i podkreśla ich kolor, lecz także zwiększa optycznie powierzchnię powieki i uwydatnia rysy twarzy. Jak malować brwi kredką, cieniem i korektorem? Oto przepisy na szybki makijaż brwi i makijaż brwi dla zaawansowanych.

Jak malować brwi?

Kolor wypełnienia (czyli odcień cienia, kredki lub żelu modelującego) powinien być zbliżony do koloru brwi, a najlepiej odrobinę jaśniejszy. Do makijażu brwi cieniem należy używać skośnego pędzelka o twardym i sztywnym włosiu, który odpowiednio wymodeluje kontur brwi. Nie sprawdzą się kredki o tłustej konsystencji, ponieważ wypełnienie może osiadać na brwiach, co poskutkuje nienaturalnym efektem.

Aby mieć mieć gęste brwi i wyregulować je według upodobań, warto używać specjalnych odżywek na porost brwi. Należy je nakładać codziennie, aby po paru tygodniach zauważyć efekty. Przed aplikacją cienia, żelu lub innego wypełniacza warto dokładnie wyczesać brwi szczoteczką, po czym wygładzić palcem, aby wróciły do swojego naturalnego kształtu.

Szybki makijaż brwi

Najszybszym sposobem na makijaż brwi jest zastosowanie żelu z kolorem przeznaczonego do ich malowania. Brwi należy wyczesać grzebykiem lub szczoteczką zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. W przypadku odpowiednio wyregulowanych brwi i ostrych łuków taki makijaż wystarczy. Dzięki użyciu żelu utrwalającego lub koloryzującego makijaż brwi przetrwa przez cały dzień.

Makijaż brwi dla zaawansowanych

Makijaż brwi kredką

Kredką należy pokrywać jedynie te miejsca, w których widać prześwity lub nierówności. Na początku warto skupić się na wyrównaniu kolorytu i dociągnięciu łuku, jeżeli jest zbyt krótki. Makijaż zaczynamy od miejsc na zewnątrz łuku, a kredkę prowadzimy delikatnie, aby nie pozostawić zbyt intensywnego koloru. Ta metoda ma na celu głównie ujednolicenie koloru brwi, a co za tym idzie, uwydatnienie i wypełnienie istniejącego konturu. Nie ma potrzeby dodatkowo obrysowywać brwi na górze i na dole łuku. W wewnętrznym kąciku brwi wypełniamy prześwity w kierunku, w którym naturalnie rosną włosy, czyli do góry. Po zakończeniu wypełniania łuku brwiowego kredką wyczesujemy brwi szczoteczką – od wewnętrznej do zewnętrznej strony łuku. Wyciągamy je szczoteczką w stronę górnej linii łuku, aby wyrównać kontur. Szczoteczka umożliwia równomierne rozprowadzenie nadmiaru kredki.

Makijaż brwi cieniem

Przy tym typie makijażu cień powinien być zbliżony kolorem do brwi. Kobiety niewprawione w sztuce makijażu brwi powinny wybrać cień o ton jaśniejszy niż brwi, aby się nienaturalnie nie odznaczał. Makijaż wykonujemy skośnym, ostro zakończonym pędzelkiem, który pełni rolę konturówki. Rozpoczynamy od nałożenia cienia pędzelkiem w tych miejscach, w których występują prześwity. Malujemy brwi od części zewnętrznej i przedłużamy delikatnie linię brwi, jeżeli jest taka potrzeba. Następnie skupiamy się na wewnętrznej części łuku, aby stworzyć ostry kontur przy wewnętrznej krawędzi brwi. To samo robimy na górnym łuku, po czym przeczesujemy je szczoteczką.

Makijaż brwi korektorem

To w zasadzie dopełnienie makijażu brwi. Nakładamy na pędzelek odrobinę kryjącego korektora, którego używamy na co dzień do kamuflowania niedoskonałości. Aplikujemy ten kosmetyk pod wewnętrznym łukiem brwi – tuż przy krawędzi i tak samo postępujemy z łukiem zewnętrznym (górnym). Korektor nakładamy wyjątkowo delikatnie i w małych ilościach, aby optycznie powiększyć powieki i podkreślić idealnie obrysowany łuk brwiowy.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *