Krem BB? Krem CC? Krem DD? Jakie litery pasują Twojej skórze?

W znajomości kremów koloryzujących zatrzymałaś się na literach BB? Tymczasem ten alfabet piękna ma o wiele więcej liter! Istnieją kremy DD, EE, GG… Czym się charakteryzują i jak wybrać odpowiedni dla Twojej skóry?

Krem BB nadaje skórze świeży blask

BB oznacza: Blemish Balm, lub Beauty Balm. To pierwszy kosmetyk koloryzujący o właściwościach pielęgnacyjnych. Krem BB zapewnia skórze nawilżenie, kolor i ochronę przeciwsłoneczną. Niektóre kremy BB zawierają również składniki przeciwstarzeniowe, matują lub mają działanie rozświetlające. Jest odpowiedni dla tych, którzy nie lubią wyglądać na zbyt umalowanych. Pod względem koloru kremy BB dają świeży odcień, ale nie tak pełne krycie jak podkład.

Krem CC ujednolica skórę

CC oznacza korektor koloru lub kontrolę koloru. Krem CC jest jakby “rozwinięciem” kremu BB. Różnica polega na konsystencji i mocniejszym kryciu. Okazuje się że kremy CC są lżejsze dzięki czemu łatwo się aplikują i są niemal niewyczuwalne na skórze. Ponadto, jak sama nazwa wskazuje, w pełni skupiają się na korekcji koloru, czyli ujednoliceniu skóry, a zaawansowane pigmenty kolorowe sprawiają, że plamy pigmentacyjne, zaczerwienienia i pory są mniej widoczne.
Warto wiedzieć, że kremy CC zawierają również więcej składników odżywczych niż kremy BB, dlatego zaleca się je dla bardziej dojrzałej skóry.

Krem DD maksymalnie chroni skórę

D oznacza dzienną obronę dla skóry. Kremy DD pojawiły się na rynku kilka lat temu. Są połączeniem BB i CC, czyli biorą z nich to, co najlepsze… plus trochę więcej!
Kremy DD skupiają się przede wszystkim na ochronie, zarówno przed słońcem, jak i starzeniem. Ich głównym zadaniem jest redukowanie oznak starzenia, dlatego ten krem do twarzy koncentruje się na drobnych liniach i zmarszczkach. Kremy DD zawierają zarówno filtr przeciwsłoneczny, jak i nawilżają, dają kolor, a do tego mają mnóstwo składników przeciwstarzeniowych i przeciwutleniaczy, które będą przeciwdziałać rozpadowi kolagenu i elastyny.

Krem EE wygładza i chroni skórę

EE to skrót od Even Effect.
Czy wiesz, że to Estée Lauder jako pierwsza firma kosmetyczna wprowadziła krem EE? Jest on oczywiście kolejnym “ogniwem ewolucji” literowych kremów.EE ma na celu zapewnienie najbardziej równomiernej skóry za pomocą jednego kosmetyku. Zminimalizuje plamy pigmentacyjne, rozszerzone pory i ślady po trądziku. Ma delikatny kolor, zapewni kompleksową ochronę nie tylko przed promieniami UV, ale także zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami.

Krem GG nadaje skórze blask

GG to skrót od Genius Glow. Głównym celem kremu GG jest blask. Ten kosmetyk jest niczym puder opalizujący, pełen kolorowych pigmentów. Powinien dawać zarówno więcej koloru, jak i dużo więcej blasku niż krem BB. Stąd nazwa Glam Bronze.
Idealny jako uzupełnienie złocistej opalenizny w okresie letnim. Chroni również przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Powiązane wpisy