5 nawyków pielęgnacyjnych, które należy porzucić przed 30. rokiem życia

Im jesteś starszy, tym mniej wybacza Ci Twoja skóra. Dlatego nadszedł czas, aby odłożyć te powszechne, ale złe nawyki w pielęgnacji i nigdy już do nich nie wracać.

5 nawyków, które niszczą Twoją skórę

1. Nie myjesz buzi po demakijażu

Po długim dniu na skórze pozostaje nie tylko makijaż, leż także pot i zanieczyszczenia, które wnikają w skórę, a w nocy mogą tworzyć stany zapalne. Dlatego codzienne mycie twarzy po demakijażu jest ważne, aby utrzymać skórę w czystości oraz zmniejszyć stan zapalny i pojawianie się zmarszczek.

2. Nie oczyszczasz skóry dogłębnie

Z wiekiem skóra staje się ponadto mniej zdolna do pozbycia się starych, zalegających komórek naskórka. Dlatego pamiętaj, aby raz lub dwa razy w miesiącu stosować złuszczający preparat, czyli po prostu peeling.

3. Nie myjesz pędzli do makijażu…

Pamiętaj, że niemyte pędzle są siedliskiem bakterii. Trzeba je koniecznie myć przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej po każdym użyciu. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, a im dłużej Twoje pędzle są niemyte, tym bardziej się rozpadają i pogarszają stan skóry, ponieważ podczas malowania rozprzestrzeniasz bakterie po skórze.

4. Nie używasz serum…

Kosmetolodzy są zgodni: jeśli unikasz serum, to naprawdę Twoja skóra wiele traci… Gdy zbliżamy się do 30 roku życia, stajemy w obliczu nowych wyzwań, jakie niesie pielęgnacja: pierwsze zmarszczki, szarość i brak blasku, przesuszenia, plamy pigmentacyjne, a nawet drobne naczynka na skórze. Dlatego potrzebuje ona lepiej dostosowanej pielęgnacji i silniej działających kosmetyków. To pora na dobre serum, czyli na ukierunkowaną pielęgnację skóry.

5. Chronisz swoją skórę tylko wtedy, gdy jesteś na plaży…

… ale na co dzień zapominasz o ochronie UV, a tymczasem fotostarzenie to jeden z najgroźniejszych czynników niszczących nasza skórę. Czy wiesz, że już 15 minut na słońcu może powodować ciemne plamy pigmentowe i tworzenie się wolnych rodników? Sięgaj po SPF każdego dnia!

Powiązane wpisy