Łysienie i nadmierne wypadanie włosów to chyba najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się kobietom. Utrata włosów może być spowodowana wieloma czynnikami: stresem, chorobami, niewłaściwą pielęgnacją, złą dietą i trybem życia. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna sposoby, które poprawiają kondycję fryzury.
Suplementacja
Najprostszym sposobem na wzmocnienie włosów i zapobieganie ich utracie jest suplementacja. Do diety należy włączyć preparaty polecone przez lekarza lub farmaceutę. Przydadzą ci się na pewno suplementy z zawartością skrzypu polnego, żelaza, cynku i protein. Na poprawę kondycji wpływ będą miały też masaże z wykorzystaniem na przykład olejku łopianowego lub olejku rycynowego.
Mezoterapia skóry głowy
Ostrzykiwanie skóry głowy specjalnymi preparatami również może przynieść zadowalające korzyści. Podczas mezoterapii wykorzystuje się koktajle o działaniu odżywczym, regenerującym i leczniczym. Zabieg polega na wprowadzeniu cienkiej igły do głębszych warstw skóry i wprowadzeniu leczniczych składników. Ostrzykiwaniu najczęściej poddają się osoby z widocznymi zakolami lub łysiną na czubku głowy. Mezoterapię stosuje się nie tylko w celach leczniczych, lecz także zapobiegawczo.
Osocze bogatopłytkowe
Podczas zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta. Składniki zawarte w tym specyficznym preparacie pobudzają cebulki włosowe, wzmacniają włosy i zapobiegają łysieniu. Wraz z ostrzykiwaniem osoczem można zastosować masaż, który ułatwia rozprowadzenie i przyspiesza wchłonięcie preparatu. Zaleca się wykonanie trzech zabiegów powtarzanych co miesiąc lub co dwa miesiące. Jeden zabieg trwa około 30 minut, a ślady po ukłuciach znikają w przeciągu godziny.
Karboksyterapia
Leczenie dwutlenkiem węgla stosuje się podczas leczenia łysienia u kobiet. Substancja ta rozszerza naczynka krwionośne, dzięki czemu skóra i włosy są lepiej dotlenione i tym samym zdrowsze. Karboksyterapię często łączy się z mezoterapią. Podawanie dwutlenku węgla pod skórę jest zabiegiem mało bolesnym i efektywnym – pierwsze rezultaty widać już po trzecim lub czwartym zabiegu.
Dodaj komentarz