Pielęgnacja włosów od podstaw – Twój sposób na piękne włosy

Pielęgnacja włosów to nie tylko dobrze dobrane kosmetyki, ale także odpowiednie obchodzenie się z nimi. Podczas rozczesywania i stylizacji włosów możesz je niestety uszkadzać – staną się łamliwe. Często nawet nieświadomie sami wyrywamy włosy, dlatego bardzo ważne jest, by dbać o nie świadomie. W jaki sposób? Zapraszamy na wpis!

1. Podetnij końcówki włosów

Rób to regularnie, najlepiej co dwa miesiące, a wtedy zapobiegniesz suchym, zniszczonym pasmom i rozdwojonym końcówkom. To ważny etap, ponieważ rozdwojonych koców nie “sklei” nawet najlepszy kosmetyk. Pamiętaj też, by regularnie zabezpieczać końce przed zniszczeniem i przesuszeniem. Olejek arganowy nadaje się do tego idealnie!

2. Rób peeling skóry głowy

Nie, wcale nie uszkodzisz struktury włosów, ponieważ trące drobinki są maleńkie. Jeśli masz obawy przed peelingiem ziarnistym – stosuj peeling trychologiczny w płynie. Warto to robić, ponieważ na skórze głowy także zalegają martwe komórki naskórka, które trzeba usuwać, gdyż blokują cebulki i pogarszają kondycję włosa.
Za pomocą peelingu skóry głowy usuwasz też ze skóry nadmiar pozostałości po kosmetykach i doskonale oczyszczasz skórę. Wystarczy to robić raz w tygodniu!

3. Zmień swój szampon na delikatny

Świadoma pielęgnacja to stosowanie odpowiednich kosmetyków, które nie zawierają niekorzystnych substancji, które pogorszą nie tylko stan włosów ale i skóry głowy. Zacznij od zmiany szamponu: wybierz taki, który będzie ma w składzie łagodne substancje myjące, które nie podrażniają skóry głowy i są delikatne dla włosów. Idealnie sprawdzi się tu szampon micelarny: łagodny dla skóry, a doskonale oczyszczający. Micele wyłapują wszelkie zanieczyszczenia z włosów, usuwają też resztki sebum oraz kosmetyków. Pamiętaj także, aby łagodnie obchodzić się z włosami podczas mycia. szarpanie, tarcie i ciągnięcie nie jest wskazane. Najlepiej jest myć skórę głowy i włosy u nasady, delikatnie masując i nie drapiąc głowy paznokciami. Piana z szamponu powinna spływać na włosy na całej ich długości – w ten sposób włosy zostaną łagodnie, ale skutecznie umyte.

4. Delikatnie czesz i susz włosy odpowiednio

Jak prawidłowo czesać i suszyć włosy? To wydaje się banalne, a tymczasem najwięcej urazów mechanicznych na włosach powstaje właśnie na skutek szarpania ich podczas rozczesywania. To dlatego, że wilgotne włosy łatwiej uszkodzić. Dlatego też nie należy chodzić spać z mokrymi włosami.
Jeśli chodzi o suszenie – zawsze najlepiej jest dać włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli nie ma na to czasu i sięgasz po suszarkę – najpierw spryskaj włosy specjalnym termoochronnym sprayem, a także nie stosuj najwyższej temperatury suszarki.

Pamiętaj również, że nie ma pielęgnacji włosów bez olejowania – olejki w mig odżywią i poprawia kondycję włosów!

Powiązane wpisy