7 grzechów popełnianych przez osoby z przesuszoną skórą

Stan naszej skóry w dużej mierze zależy od predyspozycji genetycznych, wieku lub stanów chorobowych. Nie da się jednak ukryć, że niezależnie od czynników naturalnych, o poziom nawodnienia skóry powinniśmy zadbać samodzielnie. Poniżej znajduje się lista siedmiu najpopularniejszych błędów, jakie popełniamy w pielęgnacji skóry. To właśnie one wpływają na suchość skóry!

BŁĄD 1. Nieprawidłowa dieta

Od jedzenia zaczyna się wszystko. Zła dieta jest podstawowym powodem problemów skórnych. Osoby o nadmiernie przesuszonej skórze muszą wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Poza tym powinny umieszczać w jadłospisie produkty takie, jak tłuszcze nienasycone z kwasami omega-3 (np. ryby i oleje roślinne).

BŁĄD 2. Niedopasowana pielęgnacja

Używanie silnych detergentów do mycia może pogorszyć sprawę. Produkty do pielęgnacji skóry suchej – oprócz tego, że muszą mieć delikatną formułę – nie powinny zawierać alkoholu i silnych substancji zapachowych.

BŁĄD 3. Niedobory witamin

Zbilansowana dieta powinna załatwić problem zapotrzebowania organizmu na witaminy i minerały. To błąd, który może nas słono kosztować. Szczególnie ważna dla skóry jest witamina A, którą niełatwo znaleźć w jedzeniu. Przyjmowanie suplementów witaminowych wymaga jednak dużej ostrożności.

BŁĄD 4. Nadmierny stres

Lekceważenie szkodliwości stresu to częsty przypadek. Stres wywołuje nie tylko problemy z zasypianiem i koncentracją, ale może mieć też zły wpływ na naszą skórę. Większość przypadków nasilenia się objawów łuszczycy miało bezpośredni związek z podwyższonym poziomem stresu.

BŁĄD 5. Nieodpowiednie ubrania

Mogłoby się wydawać, że ubrania raczej nie mogę mieć wpływu na nasze zdrowie, a przynajmniej nie powinny. Nie chodzi jednak w tym momencie o szkodliwość ubrań, ale dobór materiału. Noszenie bardzo obcisłych ubrań zrobionych z szorstkich, drapiących materiałów nie jest wskazane przy problemach ze skorą.

BŁĄD 6. Przesuszone powietrze

Szkodliwość częstego przebywania w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach raczej wszystkim jest dobrze znana. Przesuszone powietrze oddziałujące na skórę kilka godzin w ciągu każdej doby może wywoływać odwodnienie skóry i pogorszenie jej stanu. Warto częściej wietrzyć pomieszczenia i zainwestować w nawilżacz powietrza.

BŁĄD 7. Długie kąpiele

Mogłoby się wydawać, że relaksująca, kilkugodzinna kąpiel to świetny sposób na nawilżenie i zmiękczenie skóry. Nic bardziej mylnego. Sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Długotrwały kontakt z gorącą wodą może jeszcze bardziej wysuszyć skórę. Lepiej wziąć szybki prysznic i wytrzeć się miękkim ręcznikiem.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *