Jak pięknie pomalować usta szminką?

Synonimem kobiecości od wielu setek lat są piękne, pełne i ponętne usta. Wiele gwiazd filmowych sprawiło, że czerwone usta stały się ich znakiem firmowym. Nic więc dziwnego, iż wiele kobiet marzy o tym by mieć takie właśnie usta, które przyprawią o drżenie rąk, każdego mężczyznę. Warto wspomnieć również, iż piękne i perfekcyjnie wykonany makijaż ust, to nie tylko doskonale dobrany kolor ale także trwałość makijażu, który przetrwa cały dzień.

W pierwszej kolejności, zanim jeszcze zabierzemy się do bezpośredniego wykonywania makijażu ust, powinniśmy pierwszej kolejności zabrać się za wybór odpowiedniego dla nas odcienia szminki. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet jeśli wykonamy perfekcyjny makijaż, lecz odcień szminki będzie źle dobrany, całość z pewnością nie będzie prezentować się dobrze. Często nie ma innego wyjścia, trzeba po prostu wypróbowywać wiele odcieni szminki, aż w końcu uda nam się trafić na ten właściwy.

Wybór odpowiedniego odcienia szminki, zależny jest przede wszystkim od typu naszej urody, oraz kolorytu cery. Kobiety o odcieniu skóry nieco różowym, powinny wybierać raczej szminki z poblaskiem niebieskiego, lub fioletowego, takie jak winny oraz pokrewne. Jeśli jednak natura obdarzyła nas ciepłym typem urody, ciemniejszą skórą warto wybrać szminkę w odcieniach ciepłych. Mimo wszystko, na pewno nie należy kupować szminek tak zwanie w ciemno. Lepiej jest spędzić kilka godzin na ich wybieraniu, niż też kupić kosmetyk, którego z pewnością się nigdy nie użyje.

Aby makijaż długo się trzymał a także by prezentował się on jak najbardziej naturalnie, konieczne jest przygotowanie pod niego odpowiedniego podkładu. W pierwszej kolejności na usta należy nałożyć odrobinę pomadki ochronnej. Dzięki temu usta będą nie tylko pełniejsze, ale także wydawać się będą wilgotne i jeszcze bardziej ponętne.

Jeśli zdecydowałyśmy się na bardzo jaskrawy kolor ust, należy pamiętać, iż wówczas makijaż ust gra pierwsze skrzypce w całym make up. Dlatego, bardzo ważne jest by zatuszować wszelkie ewentualnie niedoskonałości cery, oraz na całą twarzy nałożyć również odpowiedni puder matujący lub podkład.

Bardzo cienką warstwę pudru należy nałożyć również usta. Dzięki temu szminka lepiej będzie przylegać do skóry a tym samym stanie się również trwalsza.

Następnym krokiem jest obrysowanie konturów ust za pomocą odpowiedniej kredki. Należy pamiętać by jej odcień został perfekcyjnie dobrany do koloru samej szminki. Najczęstszym błędem kobiet w tym zakresie, jest właśnie zły dobór kredki do ust. Wiele pań, stosuj do tego celu zbyt ciemne albo zbyt jasne barwy kredek, przez co efekty nie jest korzystny. Dzięki sprawnemu posługiwaniu się kredką, można również nieco zmienić kształt ust, sprawiać iż będą one bardziej pełne czy też równe.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *