Jak samodzielnie zrobić odżywkę do włosów?

Każda kobieta marzy tym by mieć piękne i zadbane włosy. Niestety, prawdą jest jednak, że pomimo iż wydajemy wiele pieniędzy w drogeriach, to nasze włosy nadal nie spełniają naszych oczekiwań. Dlaczego się tak dzieje? Większość odżywek oraz szamponów do włosów, zawiera liczne detergenty, które mogą podrażniać skórę głowy. Oczywiście, możemy również dostrzec pewne poprawy stanu naszych kosmyków po zastosowaniu wielu z nich, ale wcale nie oznacza to, iż tak będzie cały czas. Bardzo często bowiem, poprawa stanu włosa, jest tylko chwilowa.

W jaki sposób więc dbać o własne włosy? Warto w tym celu zastosować naturalne preparaty oraz składniki, które znajdziemy po prostu w naszej kuchni. Dzięki zastosowaniu tych metod, możemy nie tylko w znaczny sposób poprawić stan naszych włosów ale przede wszystkim uchronimy ich przed szkodliwym działanie detergentów oraz innych drażniących składników odżywek drogeryjnych.

Doskonałe daje, znane już od setek lat olejowanie włosów. Wcale do tego celu nie trzeba wykorzystywać drogich olejków dostępnych w drogeriach. W zupełności wystarczy odrobina oliwy z oliwek a nawet zwykłego oleju. Aby olej dobrze wniknął w głąb włosa oraz w widoczny sposób poprawił jego wygląd, należy nieco pogrzać g jeszcze przed nałożeniem na włosy. Ciepło sprawia, że łuski włosa lekko się otwierają, a olej może wniknąć do wnętrza. Olejowanie daje doskonałe efekty, nie tylko w przypadku włosów suchych czy też łamliwych. Można go także stosować na włosach z tendencja do przesuszania się, z tak samo dobrymi efektami.

Olej należy nałożyć na co najmniej 30 minut. W wielu krajach, kobiety nakładają olej na włosy na noc, a dopiero rano myją włosy. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, lub też nie chcemy pobrudzić pościeli, wystarczy nam około 30-40 minut czasu. Następnie zmywamy olej z włosów przy pomocy szamponu. Należy jednak liczyć się z faktem, iż konieczne będzie kilkukrotne zmywanie oleju przy pomocy szamponu oraz ciepłej wody.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *