Jak ściągnąć hybrydę bez wychodzenia z domu? Poradnik krok po kroku

Kiedy salony kosmetyczne są zamknięte, a Ty akurat nie możesz wyjść z domu, może zdarzyć się tak, że hybrydę będziesz musiała ściągnąć samodzielnie. Jak to zrobić? Podpowiadamy i przedstawiamy krótką instrukcję krok po kroku.

W idealnym świecie hybrydy robimy u kosmetyczki i ściągamy również u kosmetyczki, ponieważ to właśnie podczas usuwania lakieru hybrydowego może wydarzyć się najwięcej nieoczekiwanych rzeczy. Czasem bywa jednak tak, że nie możemy wybrać się do salonu urody. Co wtedy? Na takie sytuacje warto być przygotowanym. Czas nauczyć się, jak ściągnąć hybrydę samodzielnie. Możemy to zrobić w domu i wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Trzeba tylko trzymać się instrukcji i być dla swoich paznokci delikatnym.

Kiedy ściągnąć hybrydę?

Lakiery hybrydowe są na tyle trwałe, że właściwie mogłybyśmy nie ściągać ich tygodniami, ale nie jest to zdrowe dla paznokci. Dlatego zaleca się, aby ściągać hybrydę, gdy odrost ma 2-3 mm. Nie tylko ze względów estetycznych, bo hybryda z takim odrostem wygląda po prostu źle. Również dlatego, że paznokcie potrzebują nieco odetchnąć od lakierów i warto je raz na parę tygodni porządnie odżywić – hybrydowa warstwa tego nie ułatwia.

Ściąganie hybryd w domu – przygotowania

Zanim jednak zabierzemy się za ściąganie hybrydy w domu, warto przygotować sobie zestaw odpowiednich akcesoriów. Żeby ściągnąć lakier hybrydowy i nie zniszczyć paznokci, potrzebujemy:

  • pilnik do paznokci o gradacji 180 i polerka,
  • aceton do rozpuszczenia lakieru hybrydowego,
  • waciki bezpyłowe i kawałki folii aluminiowej,
  • drewniany patyczek lub radełko,
  • olejek, oliwka lub masełko do paznokci.

Folię aluminiową można wykorzystać zwykłą, kuchenną. Wystarczy pociąć ją na mniejsze prostokąty, którymi owiniemy końce palców tak, aby zabezpieczyć waciki na paznokciach. Można też kupić gotową folię do zdejmowania hybryd, która ma odpowiedni rozmiar i zazwyczaj nie wymaga dodatkowo wacików.

Jak ściągnąć hybrydę? Krok po kroku

KROK 1. Zmatowienie płytki

Na początek trzeba zmatowić płytkę paznokcia, czyli pozbyć się wierzchniej warstwy lakieru za pomocą pilnika. Jego gradacja nie powinna być większa niż 180, aby nie zniszczyć paznokci, a jedynie spiłować top coat, który jest na wierzchu i utwardza paznokcie.

KROK 2. Zmiękczenie hybrydy

Żeby usunąć lakier hybrydowy z paznokci, trzeba go zmiękczyć acetonem. W tym celu należy namoczyć waciki w zmywaczu do hybryd, przyłożyć je do paznokci i ciasno owinąć folią aluminiową, zostawiając na 5-10 minut. Warto użyć tyle acetonu, żeby wacik był całkiem mokry, bo zbyt mała ilość może nie rozpuścić lakieru hybrydowego i trudniej będzie go usunąć.

KROK 3. Usuwanie hybrydy

Po zdjęciu folii lakier na paznokciach powinien być pomarszczony i łatwo schodzić. Żeby go ściągnąć, warto posłużyć się patyczkiem lub radełkiem, którym odsuwamy go i ściągamy z płytki. Narzędzie powinno być drewniane, żeby nie zniszczyć wierzchniej warstwy paznokci. Resztki lakieru można spiłować pilnikiem do paznokci o bardzo niewielkiej gradacji lub polerką.

KROK 4. Odżywianie paznokci

Nie wolno zapominać, że aceton mocno wysusza paznokcie i skórki wokół nich, dlatego po takim zabiegu konieczne jest odżywienie. W tym celu wystarczy wetrzeć w nie specjalną oliwkę lub naturalny olej, masło shea itp. Tak naprawdę sprawdzi się nawet zwykły krem do rąk o dobrym składzie.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *