Jak spakować kosmetyczkę do samolotu?

Pakowanie walizki nie należy do najprzyjemniejszych spraw związanych z wakacjami. A kiedy przychodzi do spakowania walizki, to problem mają zazwyczaj panie. Jeśli jesteś jedną z nich, to sprawdź, jak i co włożyć do kosmetyczki, gdy na urlop lecz samolotem.

Pomyśl, zanim się spakujesz

Na wakacje nie ma sensu zabierać pełnowymiarowych kosmetyków. Czemu? Przecież nie chcesz, żeby produkty zajęły ci połowę miejsca przeznaczonego na przykład na ubrania lub sprzęt sportowy. Tym bardziej, że na lotnisku są pewne ograniczenia odnoszące się do wielkości bagażu. Wiedz, że wyróżniamy dwa rodzaje bagażu:

  • rejestrowany – wkładacie do niego tyle kosmetyków, ile tylko chcecie, jest dodatkowo płatny, łączna masa bagażu nie może przekroczyć 23 kg na osobę;
  • podręczny – niewielki, powinien się zmieścić do schowka nad siedzeniami samolotu, można do niego zapakować łącznie 1 litr kosmetyków na osobę umieszczonych w opakowaniach nie większych niż 100 ml, czyli maksymalnie 10 mini opakowań po 100 ml każde.

Jeżeli jesteś mistrzynią minimalizmu, to dasz radę spakować się do bagażu podręcznego, i to na kilka dni. Sekret tkwi w małych opakowaniach (największe z nich, które możesz zabrać do samolotu, może mieć pojemność 100 ml). Pamiętaj, żeby przed przelaniem kosmetyków, opakowania dokładnie umyć i zdezynfekować. Tak przygotowaną kosmetyczkę zapakuj w łatwo dostępne miejsce, by podczas kontroli szybko ją wyjąć.

Jak spakować kosmetyczkę do samolotu?

Weź tylko przydatne produkty. Z łatwością przelejesz je do małych opakowań sprzedawanych w podróżnych zestawach. Mogą to być następujące kosmetyki: szampon, żel do higieny intymnej, odżywka do włosów, masło roślinne, krem, hydrolat, krem z filtrem, krem BB.

Dodatkowe wyposażenie kosmetyczki, którą zabierzesz do samolotu, może wyglądać następująco:

  • zestaw patyczków do uszu i płatków kosmetycznych;
  • pędzle do makijażu;
  • maszynka jednorazowa, cążki, pęsetka;
  • szklany pilniczek;
  • gumki i spinki do włosów;
  • szczoteczka do zębów;
  • mini pasta do zębów i antyperspirant;
  • etui z okularami.

A co z kosmetykami do makijażu? Ze względu na niewielki rozmiar można wnieść je w bagażu podręcznym lub spakować do drugiej walizki, uwzględniając jej wagę. Warto także zabrać produkty uniwersalne. Róż do policzków zastąpi cienie do powiek, a bronzer – kosmetyk do podkreślania brwi.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *