Na czym polega One Line Nails? Manicure dla minimalistek

Paznokcie można stylizować na wiele sposobów. Niektóre kobiety kochają wyrazisty manicure ‒ w jaskrawych kolorach i bogato zdobiony cyrkoniami, inne wolą manicure skromny. Druga grupa pań z pewnością doceni nową propozycję manikiurzystów, mianowicie One Line Nails. Na czym polega manicure One Line Nails i dla kogo jeszcze jest przeznaczony? Jakie kosmetyki i akcesoria są potrzebne do jego wykonania? Oto manicure One Line Nails krok po kroku.

Na czym polega manicure One Line Nails?

Zasada, która obowiązuje przy One Line Nails, jest jedna: linie na paznokciach. Poza tym panuje pełna dowolność: linie mogą być poziome lub pionowe, cienkie lub grube, pojedyncze lub podwójne, mieć ten sam kolor na wszystkich paznokciach lub kilka różnych, występować na każdym paznokciu lub tylko na niektórych.

Manicure One Line Nails ‒ dla kogo?

Tak zwany manicure z jedną linią jest szczególnie polecany dla kobiet, których paznokcie potrzebują regeneracji, na przykład po zdjęciu hybrydy. One Line Nails to także gratka dla miłośniczek paznokci ascetycznie zdobionych i/ lub krótkich. Właśnie tak: ten typ manikiuru najlepiej prezentuje się na paznokciach skróconych do minimum.

Manicure One Line Nails ‒ potrzebne kosmetyki i akcesoria

Aby wykonać manicure One Line Nails samodzielnie w domu, wystarczy zaopatrzyć się w:

  • bazę do lakieru lub beżowy lakier do paznokci,
  • lakier hybrydowy,
  • cienki pędzelek (albo taki przeznaczony specjalnie do zdobienia paznokci, albo taki do aplikacji eyelinera na powiekę),
  • cleaner do hybryd (ewentualnie).

Ponadto należy posiadać lampę UV.

Oczywiście równie dobrze można skorzystać z usług fachowca i zapisać się na One Line Nails do profesjonalnego salonu manikiuru. Mimo wszystko radzimy spróbować wykonać go samodzielnie, ponieważ to stosunkowo łatwe i nie zabiera dużo czasu.

Manicure One Line Nails krok po kroku

  1. Najpierw malujemy całą powierzchnię paznokci bazą lub beżowym lakierem i utwardzamy tę warstwę w lampie UV.
  2. Malujemy linię/ linie na paznokciu. Jak powiedzieliśmy, może to być linia pozioma lub pionowa, pojedyncza lub podwójna, cienka lub gruba. Możemy nią ozdobić każdy paznokieć albo tylko niektóre. Oczywiście o kolorze/ kolorach lakieru też decydujemy wedle uznania. Grunt, żeby był to lakier hybrydowy, ponieważ linia, która od razu zostanie utwardzona w lampie UV, nie rozmaże się. Aby ją namalować, wystarczy zanurzyć cienki pędzelek w lakierze ‒ specjalny do zdobień lub akcesorium, które kiedyś służyło do aplikacji eyelinera (oczyszczone). Najpopularniejsze są cienkie linie umieszczone na 1/3 długości paznokcia, bliżej skórek lub końca płytki. To prawda, że wyglądają efektownie, ale nie ma obowiązku ich powielać.

Jeżeli efekty naszej pracy nas nie zachwyciły, wystarczy zmyć linię cleanerem do hybryd i namalować ją od nowa. Trening czyni mistrza.

Co zamiast One Line Nails?

Miłośniczki skromnie wyglądających paznokci mogą wypróbować manicure japoński lub francuski. Jak je wykonać?

Manicure japoński polega na wzmocnieniu i odżywieniu płytki paznokcia oraz nadaniu jej blasku. Ten typ manikiuru wyklucza stosowanie lakierów i ozdób, dzięki czemu paznokcie wyglądają naturalnie i zdrowo oraz lśnią jak różowa perła. Z kolei bardziej popularny manicure francuski polega na uwydatnieniu naturalnych kolorów płytki, czyli różowej nasady paznokcia i białej końcówki. Co to oznacza w praktyce? Całą powierzchnię paznokci malujemy lakierem transparentnym w odcieniu naturalnego różu lub beżu, a końcówki, które wystają poza opuszki palców ‒ białym lakierem kryjącym.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *