Nieskończenie trwały kolor, czyli lakiery do paznokci OPI, Infinite Shine

Ładnie pomalowane, spiłowane, wypolerowane i zadbane. Ale przede wszystkim kolorowe. Oczywiście paznokcie. Marka OPI stworzyła linię lakierów do paznokci Infinite Shine. A do ich utrwalenia posłużą nam baza ochronna i top coat.

Na początek słów kilka o serii Infinite Shine. Jest to paleta 30 kolorów, które utrzymują się na paznokciach ponad tydzień. Odcienie ładnie połyskują, są trwałe, nie odpryskują. Lakiery są mocno napigmentowane, dzięki czemu odznaczają się mocnym, głębokim i intensywnym kolorem. Kolekcja Infinite Shine zawiera odcienie różu, brązu, czerwieni, fioletu, zieleni, niebieskości; jest także kolor czarny. Śmieszne nazwy lakierów zachęcają do zakupu: „You can count on it”, „It never ends”, „To infinity and blue – yond”, „Girl without limits”, „She went on and on and on”.

Nowością w kolekcji lakierów OPI jest baza ochronna i top coat. Można kupić je w dwupaku. Po co podczas manicure stosuje się bazę i top coat? Baza chroni paznokcie przed odbarwieniem się (jeżeli używamy ciemnych kolorów) lub wnikaniem w głąb płytki paznokcia składników lakieru. Top coat natomiast zabezpiecza paznokieć pomalowany lakierem przed zarysowaniem, odpryskami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Baza ochronna (Primer) i top coat (Gloss) mają hybrydową formułę. Produkty te zostały opracowane na podstawie lakieru do paznokci OPI i lakieru permanentnego. W efekcie otrzymano bazę i top coat o przedłużonej trwałości.

Jak używać tych dwóch produktów w połączeniu z kolorowym lakierem? Najpierw musimy przygotować płytkę paznokci do manicure: odtłuścić jej powierzchnię, odsunąć skórki i spiłować brzeg paznokcia. Następnie płytkę malujemy bazą ochronną. Kiedy wyschnie, nakładamy lakier kolorowy; możemy nałożyć dwie warstwy. Na koniec paznokcie malujemy top coat. Zmywaczem „czyścimy” skórę wokół paznokci, którą pobrudziłyśmy lakierem. Na skórki aplikujemy olejek nawilżający; ręce możemy posmarować kremem nawilżającym.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *