Warkocze są trendy. Najpiękniejsze fryzury z warkoczami na ten sezon

Warkocze prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. To bardzo uniwersalna fryzura, która w tym sezonie króluje w wielu pięknych i czasami nietypowych odsłonach. Oto najbardziej stylowe fryzury z warkoczami, które możesz nosić!

Jesteś bardziej romantyczną duszą czy wojowniczką? Wolisz precyzyjnie zaplecione i idealne fryzury czy uwielbiasz, kiedy Twoje włosy wyglądają, jakby czesał je wiatr? Niezależnie od tego, jaki masz charakter i upodobania, warkocz sprawdzi się idealnie.

Uniwersalny i piękny warkocz

Warkocze rustykalne, luźno splątane nad karkiem, dobierane, warkocze bokserskie, kłosy, krótsze lub długie i zaplecione wokół głowy na wzór korony – wersji warkocza jest naprawdę wiele, a każda z nich prezentuje się świetnie.

To, że można wykonać je na wiele różnych sposobów to ogromna zaleta. Dobrze dopasowany warkocz sprawdzi się na każdą okazję i dopełni naprawdę różne stylizacje. Pasuje blondynkom, brunetkom, a nawet rudzielcom.

Jak zapleść warkocz?

Warkocze są wygodne, dlatego sięgamy po tę fryzurę coraz częściej. Łatwo je wykonać, zwłaszcza że większość dziewczynek już w dzieciństwie zaczyna pleść pierwsze warkocze swoim lalkom. Poziom trudności wzrasta, jeśli w grę zaczynają wchodzić bardziej efektowne sploty. Podstawowy warkocz wykonuje się następująco:

Krok 1. Dzielimy włosy na trzy równe części.
Krok 2. Bierzemy zewnętrzne pasmo z lewej strony i przekładamy górą pomiędzy dwoma pozostałymi, trzymając nadal włosy rozdzielone.
Krok 3. Ten sam krok powtarzamy teraz z pasmem z prawej strony, które przekładamy górą pomiędzy dwa pozostałe.
Krok 4 i kolejne. Powtarzamy to działania, biorąc naprzemiennie lewe i prawe pasmo, aż do momentu ukończenia warkocza.

Wskazówka: Jeśli jeszcze nie umiesz zaplatać warkocza, możesz poszukać dokładniejszej instrukcji w formie filmiku i ćwiczyć różne sploty nie tylko na sobie, ale też na przyjaciółce lub siostrze.

Najpiękniejsze fryzury z warkoczami

A oto najpopularniejsze pomysły na fryzury z warkoczami, które możesz nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

  1. Warkocze bokserskie – zanim zapleciesz warkocz, podziel włosy na dwie równe części z przedziałkiem na środku. Następnie zapleć dwa symetryczne warkocze po jednej i po drugiej stronie. Dobrze, żeby były dobierane i ciasno zaplecione, bo tym charakteryzują się prawdziwe warkocze bokserskie, choć dziś wariacji na temat tego uczesania jest mnóstwo.
  2. Warkocz wodospad – to bardzo efektowna, ale zdecydowanie trudniejsza do wykonania fryzura z warkoczem. Przypomina trochę samurajski kok z tym, żeby włosy zebrane są u góry oplatającym głowę warkoczem dobieranym, natomiast na dole opadają luźno. Warto spróbować zrobić taki warkocz u siebie, bo prezentuje się naprawdę pięknie.
  3. Warkocz sznur – wygląda jak warkocz, ale wcale nie wymaga opanowania trudnej sztuki jego zaplatania, bo w tej wersji fryzury z warkoczem bazujemy na skręconych pasmach włosów. Najpierw dzielimy je na dwie części i obie skręcamy ciasno wokół własnej osi w prawą stronę. Następnie oba sploty skręcamy raz jeszcze, tym razem ze sobą, w lewą stronę.
  4. Warkocz kłos – kojarzy się ze swojskim, wiejskim klimatem i jest bardzo łatwy do wykonania. Kłos roi się bardzo podobnie do tradycyjnego warkocza, z tym że włosy dzielimy tylko na dwie część, a drobne pasemko do przełożenia w środek dobieramy raz z lewej, raz z prawej strony i łączymy z pasmem po przeciwnej stronie głowy. Efekt jest bardzo piękny.
  5. Warkocz bąbelkowy – to kolejna imitacja warkocza (podobnie jak warkocz sznur), w której włosów nie zaplata się w znany wszystkim sposób. Robi się go z długiego kucyka, który przewiązuje się dodatkowymi gumkami co kilka centymetrów. Włosy pomiędzy gumkami można dodatkowo przepleść lub wywinąć, aby efekt jeszcze bardziej przypominał warkocza.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *