Wielorazowe waciki kosmetyczne. Jak je stosować i czy warto?

Wielorazowe waciki kosmetyczne są coraz popularniejszym zamiennikiem jednorazowych. Są ekologiczne, w zgodzie z naturą. Kosztują trochę więcej niż standardowe, jednak coraz więcej osób się na nie decyduje. Z czego są zrobione? Czym je umyć? Czy warto?

Mimo że wielorazowe waciki kosmetyczne znane są już bardzo długo, wciąż nie są aż tak popularne jak jednorazowe. A korzystanie z nich przynosi szereg korzyści. Między innymi możemy sporo zaoszczędzić, nie zabierać miejsca w łazience oraz nie przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska.

Wielorazowe waciki mają takie same zastosowanie jak zwykłe płatki. Używa się ich do demakijażu czy aplikacji różnych tłustych kosmetyków.

Z czego zrobione są wielorazowe waciki kosmetyczne?

Uszyte są z bawełny, poliestru lub połączenia poliamidu z poliestrem. Z jednej strony są chropowate, co daje złuszczający efekt, a z drugiej gładkie. Wacik skutecznie zbiera wszelkie zabrudzenia, kurz i toksyny.

Wielorazowe waciki kosmetyczne – jak stosować?

Stosuje się je w bardzo podobny sposób, co standardowe waciki. Jednak istnieją drobne różnice. Niektóre waciki można łączyć tylko z wodą, a inne z kosmetykami do demakijażu.

Do wacików dołączona jest instrukcja lub informacje możemy znaleźć na stronie producenta, więc należy stosować je zgodnie z przeznaczeniem. Najpierw należy użyć chropowatej części, aby zebrać zabrudzenia, a następnie oczyścić skórę gładką stroną.

Jak dbać o wielorazowe waciki kosmetyczne?

Jeden wacik wielorazowy starcza nawet na 3 miesiące. Po tym czasie należy go wymienić. Żeby sprawdzały się na dłużej, trzeba o nie odpowiednio dbać. Przed pierwszym użyciem trzeba wyprać wacik w mydle i wodzie, a następnie wysuszyć. Po każdym użyciu również trzeba umyć wacik. Wystarczy przeprać w mydle i spłukać wodą.

Warto również prać waciki w pralce w woreczku do prania. Możemy użyć woreczka do prania bielizny.

Trądzik i wielorazowe waciki kosmetyczne?

Czy zmagając się z trądzikiem, można używać wielorazowych wacików kosmetycznych? Można! Wtedy jednak najbardziej trzeba przestrzegać higieny, dbać o waciki, aby w głąb skóry nie przedostały się żadne bakterie i toksyny, co mogłoby spowodować jeszcze większy wysyp.

Osoby z cerą trądzikową powinny prać wacik w pralce po każdym użyciu. Warto zaopatrzyć się w kilka kompletów, aby zebrała się ich pewna ilość i dopiero wtedy je uprać.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *