Strobing to odmiana konturowania twarzy, która od swojej podstawowej wersji różni się jednym szczegółem. Na czym polega i jak go wykonać krok po kroku? Dla kogo jest przeznaczony strobing i jakie kosmetyki ułatwią jego wykonanie?
Na czym polega strobing?
Strobing to sposób modelowania twarzy za pomocą światła, a w praktyce ‒ kosmetyków rozświetlających. Termin pochodzi z fotografii, gdzie odnosi się do zdjęcia z wykorzystaniem lampy błyskowej lub ostrego światła. Alternatywna nazwa strobingu, czyli „glow‟ (‘łuna, poświata’), pochodzi od efektu, jaki można uzyskać dzięki temu rodzajowi makijażu. Strobing różni się to od tradycyjnego konturowania twarzy, które wykorzystuje zasadę ciemno-jasno, tym, że w pierwszym przypadku najważniejszą rolę odgrywa rozświetlacz.
Jak wykonać strobing krok po kroku?
- Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy krem i bazę, w zależności od okazji i rodzaju skóry.
- Wyrównujemy koloryt skóry podkładem i korektorem. Podkład można nanieść pędzlem, gąbką lub manualnie. Grunt, żeby jego warstwa była cienka i nie obciążała skóry.
- Utrwalamy podkład pudrem transparentnym.
- Nabieramy rozświetlacz na cienki pędzelek oraz zaznaczamy nim następujące punkty: łuk pod brwiami, grzbiet nosa, łuk kupidyna i miejsce między nozdrzami a wargami. Większym pędzlem nakładamy rozświetlacz na brodę (kształt koła, bez dołeczka) i czoło (kształt odwróconego trójkąta; im mniejsze mamy czoło, tym większy obszar rozjaśniamy). Zaznaczamy rozświetlaczem skórę pod oczami; w przypadku twarzy okrągłej i kwadratowej będzie to trójkąt: zewnętrzne kąciki oczu (A) wewnętrzne kąciki (B) i środek policzka (C), przy twarzy podłużnej i trójkątnej ‒ pasek pod dolną powieką (A), skronie (B) i wewnętrzne kąciki oczu (C). Jeżeli twarz jest trójkątna, aplikujemy rozświetlacz także na kości żuchwy.
- Kości policzkowe muskamy różem.
- Na usta nakładamy błyszczyk w naturalnym odcieniu.
- Podkreślamy brwi kredką i woskiem.
Strobing ‒ dla kogo?
Strobing to makijaż przeznaczony dla kobiet o suchej i zmęczonej cerze. Umiejętnie wykonany ukryje opuchliznę pod oczami oraz optycznie ożywi skórę i nada jej blask. Glow to makijaż bardzo dziewczęcy, a w połączeniu z dyskretnym makijażem oczu wręcz odmładzający. Wprawdzie strobing nie jest adresowany do kobiet o skórze tłustej, ale pod pewnymi warunkami także one mogą go wykonać. Jakimi?
Strobing i tłusta cera
W przypadku cery tłustej i mieszanej należy, przed wykonaniem strobingu, nałożyć bazę matującą, a na newralgiczne partie twarzy, czyli czoło, nos i brodę, jasny podkład zamiast rozświetlacza.
Strobing ‒ jakie kosmetyki?
Podstawą tego makijażu jest rozświetlacz ‒ to od niego zależy efekt strobingu. Kolor tego kosmetyku powinien być dobrany do karnacji. Na dzień warto sięgnąć po rozświetlacz bez brokatu, a na wieczór można wypróbować taki z drobinkami brokatu lub złota.
Strobing ‒ jaki makijaż oczu?
Efektownym wykończeniem strobingu będzie makijaż oczu typu smoky eyes lub jaskółka wykonana eyelinerem. Makijażyści zatrudnieni przy tygodniach mody najczęściej łączą strobing z prostym makijażem oczu, to znaczy wykonanym błyszczącym cieniem do powiek w jasnym kolorze i brązowym tuszem do rzęs.
Dodaj komentarz