Najlepsze odżywki do włosów DIY

Jeżeli twoim włosom brakuje odpowiedniego nawilżenia, są matowe i pozbawione blasku, możesz im pomóc, przygotowując samodzielnie odżywki. W tym celu wcale nie musisz wydawać majątku, bo większość produktów znajdziesz we własnym domu. 

Jak pielęgnować włosy?

Bardzo ważnym elementem jest określenie porowatości włosów. Z taką wiedzą bez problemu dobierzemy dla nich odpowiednią pielęgnację. To jednak nie wszystko. Zdarza się, że szkodzimy swoim włosom, nawet o tym nie wiedząc. Niepozorne mycie włosów jest wyjątkowo istotne. Skóra głowy jest bardzo delikatna, dlatego też należy masować ją kolistymi, subtelnymi ruchami. Nie należy narażać jej na dodatkowe tarcie, dlatego lepiej rozcieńcz szampon z wodą. Do płukania włosów używaj chłodnej wody, ponieważ gorąca otwiera łuski, a włosy stają się podatne na uszkodzenia. Zawsze zabezpieczaj włosy przed wysoką temperaturą za pomocą środków termoochronnych. Staraj się pozostawiać włosy do naturalnego wyschnięcia, jeżeli jednak musisz, używaj wyłącznie chłodnego powietrza suszarki. Najistotniejszym elementem jest zróżnicowana dieta, bo bez odpowiedniej ilości witamin i minerałów nasze włosy, skóra i paznokcie nigdy nie będą w dobrej kondycji. Zawsze trzeba zacząć od wewnątrz.

Domowe odżywki do włosów

  1. W pielęgnacji włosów doskonale sprawdzają się majonez i jogurt naturalny. Zmieszaj ze sobą te dwa produkty w równych proporcjach i nałóż na całej długości włosów łącznie z nasadą. Taką maseczkę należy trzymać na włosach przez pół godziny, a następnie dokładnie spłukać i umyć włosy. Te składniki dostarczają białka, regulują poziom sebum oraz nadają blasku.
  2. Miód i aloes. To idealne składniki nawilżające, które uratują nawet najbardziej zniszczone i suche włosy. Zmieszaj łyżkę soku z aloesu lub żelu aloesowego z miodem. Tę mieszankę nałóż na włosy na około 20 minut, a następnie spłucz i umyj włosy.
  3. Odżywka z miodu i banana sprawdzi się doskonale zwłaszcza na pozbawionych blasku, zniszczonych włosach. Wystarczy, że rozgnieciesz banany, dodasz miodu, a następnie nałożysz na wilgotne włosy. Po 30 minutach spłucz.
  4. Zmieszaj pół szklanki ciepłego mleka i pół kostki drożdży, nałóż na włosy, a po 30 minutach spłucz i umyj szamponem pozbawionym silnych detergentów.
  5. Jogurt, miód i olejek. Te składniki na pewno nabłyszczą twoje włosy. Zmieszaj je ze sobą w równych proporcjach. Możesz użyć swojego ulubionego olejku.
  6. Żelatyna. Maseczka do włosów z żelatyny sprawia, że stają się błyszczące i zdyscyplinowane. Wystarczy rozpuścić ją w wodzie i occie jabłkowym, nałożyć na włosy na 15 minut, po czym dokładnie spłukać.
  7. Olej kokosowy można trzymać na włosach przez całą noc i jest to najłatwiejszy sposób, aby nadać im miękkości. Jeżeli nie masz takiej możliwości, możesz spłukać ją po kilkunastu minutach.

Dzięki zdrowej diecie i odpowiedniej pielęgnacji na pewno będziesz mogła cieszyć się olśniewającym wyglądem włosów. Pamiętaj, że zazwyczaj najlepiej sprawdzają się naturalne kosmetyki, więc warto po nie sięgać, a włosy na pewno będą ci za to wdzięczne.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *