Co daje oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Najlepsze zabiegi, spodziewane efekty, wskazania i przeciwwskazania

Wągry, zaskórniki i trądzik są tymi niedoskonałościami, których wiele kobiet chciałoby się jak najszybciej pozbyć. Najlepszym rozwiązaniem jest manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Sprawdź, jakie efekty daje ten zabieg, czy możesz się mu poddać oraz z jakich zabiegów warto skorzystać w salonie kosmetycznym.

Czym jest oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki, znane też pod nazwą manualne lub mechaniczne, to zabieg polegający na usuwaniu otwartych i zamkniętych zaskórników, krost i prosaków. Dodatkowo wykonywane są inne czynności, które ułatwiają zabieg i zapewniają lepsze efekty. Całość trwa około dwóch godzin. Manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki może objąć również inne części ciała: dekolt, ramiona i plecy. Przeznaczone jest dla osób, które mają cerę tłustą i trądzikową, mocno zanieczyszczoną. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: aktywna opryszczka, stany zapalne skóry, alergia, trądzik różowaty i cerę naczynkową.

Jak oczyszczać twarz – przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się dokładnym demakijażem z użyciem produktu dobranego do rodzaju cery. Następnie skóra jest tonizowana, dzięki czemu odzyskuje naturalne pH. Kolejny etap to peeling, który usuwa wierzchnie warstwy naskórka, otwiera pory skóry i ułatwia dalszą pielęgnację. Kosmetyczka może zastosować peeling enzymatyczny, drobnoziarnisty lub gruboziarnisty, a wraz z nim masaż szczoteczką. Następnie używa się wapozonu w celu rozpulchnienia cery i otworzenia porów skóry. Urządzenie wytwarza gorącą parę wodną, dlatego jest ustawione w odległości około 40 cm od twarzy klientki.

Do przeprowadzenia zabiegu kosmetyczka zakłada jednorazowe rękawiczki i maseczkę. Używa również jednorazowych chusteczek, gazy lub ligniny, za pomocą których wyciska zmiany skórne. Usuwanie zaskórników i krost polega na delikatnym ugniataniu skóry wokół nich, bez rozdrapywania i używania paznokci. Po usunięciu wszystkich zmian skóra jest dezynfekowana prądami D’arsonvala oraz (ewentualnie) wykonywany jest na niej zabieg galwanizacji lub jonoforezy. Na zakończenie nakładana jest maska algowa i kosmetyk łagodzący.

Jak często należy powtarzać oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Najlepsze efekty dadzą zabiegi powtarzane co miesiąc. Ich częstotliwość zależy jednak od stopnia zanieczyszczenia i powinna być dopasowana indywidualnie do każdej klientki. Cena oczyszczania twarzy u kosmetyczki uzależniona jest przede wszystkim od zabiegów towarzyszących. Należy również pamiętać o tym, że po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta.

Oczyszczanie twarzy – inne zabiegi

Manualne oczyszczanie twarzy to nie jedyny sposób na pozbycie się niedoskonałości skóry. Istnieją inne metody, które mogą być stosowane samodzielnie lub wraz z mechanicznym oczyszczaniem twarzy. Są to:

  • hydrabrazja – inna nazwa tego zabiegu to mikrodermabrazja wodna polegająca na usuwaniu zanieczyszczeń z zastosowaniem wody;
  • mikrodermabrazja diamentowa – usuwanie wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu skóra regeneruje się szybciej i lepiej;
  • laser IPL – stosuje się go zazwyczaj w leczeniu trądziku, ma działanie antybakteryjne i łagodzące stany zapalne;
  • peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) – usuwa nadmiar sebum, bakterie, martwy naskórek i zanieczyszczenia;
  • peeling chemiczny – złuszczanie za pomocą substancji dobranych do rodzaju cery i jej problemów, w salonach kosmetycznych zazwyczaj używa się kwasów takich, jak: kojowy, migdałowy, glikolowy, salicylowy, TCA, mlekowy, fitowy.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – efekty

Manualne oczyszczanie twarzy daje dobre i natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez kilka tygodni. Na cerze nie ma zaskórników i krost oraz martwego naskórka zalegającego w porach skóry. Twarz wygląda na zdrowszą, jest miękka w dotyku, dobrze nawilżona i odżywiona. Praca gruczołów łojowych jest uregulowana, a na twarzy nie zalega za duża ilość sebum. Skóra lepiej pochłania składniki odżywcze z kosmetyków pielęgnacyjnych.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *