Domowe okłady na oczy, czyli sposoby na zmęczenie i opuchliznę

Jeśli zarwiesz noc, okład pomoże pozbyć się worków pod oczami. Jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem, okład przyniesie ulgę zmęczonym oczom. Jeśli masz cienie pod oczami, okład rozjaśni skórę i przywróci jej piękno. To tani i prosty sposób na pielęgnację okolic oczu. Wypróbuj go koniecznie!

Chyba każdy ma przed oczami ten sam obraz, gdy słyszy „okład na oczy” – zielone plasterki ogórka na oczach kontrastujące z bielą maseczki pokrywającej twarz. Warto jednak wiedzieć, że okłady mogą być naprawdę różne i pomagać nie tylko na zmęczone, przesuszone oczy, ale też inne problemy. Łatwo zrobisz je ze składników, które znajdziesz w domu, dopasowując je do swoich potrzeb.

Okłady na oczy – zastosowanie, działanie

Okład to prosty sposób na rozwiązanie wielu problemów. Sprawdzi się między innymi, gdy mamy ciężkie, zmęczone, podrażnione i opuchnięte oczy. Ale również wtedy, gdy cierpi skóra wokół, np. jest sucha, opuchnięta i sina. Warto stosować okłady na oczy, aby zmniejszyć negatywne skutki długich godzin spędzonych przed komputerem, braku snu, nadmiernego stresu, a nawet alergii. Dobrze przygotowany okład na oczy pomoże rozjaśnić skórę, złagodzi podrażnienia, przywróci świeżość i zadba o prawidłowe nawilżenie. A wszystko to bez wydawania majątku, bo za domowy okład zapłacisz mniej niż za krem z apteki. Jeśli więc masz tendencję do cieni pod oczami i często wstajesz z opuchlizną wokół oczu, koniecznie sprawdź, jak działa okład.

Okład na oczy. Na ciepło czy na zimno?

Oczywiście okłady różnią się nie tylko składnikami (o czym więcej poniżej), ale też temperaturą. Można robić je na zimno lub na ciepło. Co wybrać?

  • Zimne okłady pomagają przy uczuleniach, podrażnieniach, stanach zapalnych i opuchliźnie. Oczywiście nie mogą być lodowate, a delikatnie schłodzone. Wystarczy trzymać taki okład na oczach do momentu wyrównania jego temperatury z temperaturą ciała (mniej więcej 20 minut).
  • Ciepłe okłady zdecydowanie lepiej sprawdzają się w działaniu przeciwbólowym lub do łagodzenia podrażnień skóry w przypadku np. jęczmienia. Zazwyczaj na ciepło robi się okłady z ziół np. rumianku, świetlika. Trzeba jednak pamiętać, aby okład był ciepły, a nie gorący, bo może nas poparzyć.

TOP 4. Domowe okłady na oczy

OKŁAD NA OCZY Z OGÓRKA

Numer 1 to oczywiście okład z ogórka, który znamy najlepiej. Jest bardzo łatwy w zrobieniu, bo wystarczy pociąć świeżego, schłodzonego ogórka na plasterki, a następnie nałożyć je na oczy na około kwadrans. Taki ogórkowy okład na oczy to świetny sposób na opuchliznę, ale też przesuszoną i podrażnioną skórę. Duża ilość wody w ogórku doskonale nawilża, a witamina K zmniejsza zasinienie, rozjaśnia i nadaje skórze wokół oczu miękkość.

OKŁAD NA OCZY Z HERBATY

Równie proste jest wykonanie okładu z herbaty. Wystarczy ją zaparzyć, a następnie odsączoną torebkę po herbacie położyć na oczy. Taki okład można stosować na zimno lub na ciepło. Warto wybierać do niego herbatę zieloną, bo jest najbogatsza w cenne przeciwutleniacze. Najlepiej obkurcza naczynia krwionośne, redukując opuchliznę, a do tego zmniejsza stany zapalne i uelastycznia skórę, zapewniając jej młody wygląd.

OKŁAD NA OCZY Z RUMIANKU

Rumianek znany jest ze swoich właściwości rozjaśniających, ale to nie jedyna jego zaleta. Ziele to ma też działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwbakteryjne, dzięki czemu okłady na oczy z rumianku pomagają w problemach typu zapalenie spojówek. Łagodzą podrażnienia, zaczerwienienie i świąd, a także zmniejszają opuchliznę. Wystarczy zaparzyć rumianek, ostudzić, maczać w naparze płatki kosmetyczne i nakładać na oczy na ok. 20 minut.

OKŁAD NA OCZY Z MLEKA

Mało kto wie, że doskonałym remedium na opuchnięte oczy są okłady z mleka. Chłodne mleko działa podobnie do kostek lodu, zwężając naczynia krwionośne i nawilżając skórę, ale to nie wszystko. Mleczny okład zmniejsza też opuchliznę, minimalizuje widoczność worków pod oczami i rozjaśnia cienie, a więc jest wielozadaniowy. Wystarczy nałożyć płatek zwilżony w chłodnym mleku na oczy na mniej więcej 15 minut, aby poczuć różnicę.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *