Makijaż, który muszą poznać wszyscy po 50 roku życia!

50 lat? Wiek to tylko liczba, a na ewentualną suchość skóry i nagłe uderzenia gorąca mamy sposoby! Fakt, ze cera kobiet w wieku około 50 lat może być dodatkowym wyzwaniem dla podczas malowania, ale znamy sposoby, które utrzymają ją w ryzach przez cały dzień!

Skóra po 50 roku życia

Skończyłaś 50 lat? Gratulacje, jesteś prawdziwą Złotą Damą! Wiemy, ze zarażasz innych energią i promieniejesz blaskiem jak nigdy dotąd, ale zapewne chcesz uniknąć starzenia się i zakryć ewentualne mankamenty makijażem: na przekór menopauzie i uderzeniom gorąca! Głównym celem kobiet po 50. roku życia jest stosowanie makijażu, który nie spływa i nie rozciera się, gdy temperatura ciała wzrasta.

Oto lista produktów do makijażu, które są niezbędne po 50. roku życia.

1. Baza pod makijaż

Aby zatrzymać suchość skóry i zwalczyć ewentualny rumieniec, możesz użyć specjalnej bazy na skórę, powieki i usta, a wówczas makijaż będzie trwalszy i mocniej kryjący. Poszukaj formuły, która łączy w sobie kolor, krem nawilżający i filtr UV.

2. Podkład nawilżający

Z wiekiem skóra często staje się bardziej sucha i wrażliwa. Większość kobiet po 50. roku życia potrzebuje nawilżającego, antystresowego podkładu lub kremu BB, aby czuć się pewnie i komfortowo.

3. Korektor

Płynny korektor jest niezbędny, gdy Twoja skóra się starzeje. Ale unikaj ciężkich, które gromadzą się w załamaniach skóry. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz korektor, który odbija światło.

4. Zalotka

Z wiekiem rzęsy nie tylko stają się cieńsze, ale również tracą podkręcenie. Więc jeśli do tej pory nie używałaś zalotki do rzęs – nadszedł ten czas. Użyj jej, a natychmiast zobaczysz zauważalny efekt. Jak jej używać? To proste: pomaluj rzęsy i ściśnij je tylko raz u nasady i jeszcze raz na środku rzęs. Następnie nałóż drugą warstwę tuszu.

5. Wodoodporny makijaż oczu

Kobiety po pięćdziesiątce często skarżą się, że ich makijaż oczu nie utrzymuje się tak długo jak wcześniej. Jedną z przyczyn są uderzenia gorąca związane z menopauzą. Jaka jest na to rada? Używaj wodoodpornego tuszu do rzęs i eyelinera – dzięki temu makijaż utrzyma się przez cały dzień.

6. Matowy cień do powiek

Większość profesjonalnych wizażystów, zgadza się, że matowy cień lepiej pasuje do dojrzałych powiek. Nałóż go na całą powiekę, wybierając matowy, jaśniejszy kolor (piaskowy, cielisty, pudrowy róż lub kość słoniowa). Nad łukiem brwiowym także zaaplikuj jasny, cielisty cień – to optycznie ożywi spojrzenie i uniesie brew.

7. Róż do policzków doda skórze świeżości

Ładny i naturalny, różany kolor na policzkach bardzo dobrze wpływa na wygląd makijażu. Możesz wybrać róż w pudrze, w kremie lub w płynie! Każdy może nadać Ci naturalny, pełen młodzieńczej witalności blask. Dlatego róż do policzków to must-have dla osób po 50. roku życia!

Powiązane wpisy