Manicure hybrydowy – najczęstsze błędy i jak je rozwiązać

Manicure hybrydowy nie wychodzi? Skórki są zalane, a hybryda nie wytrzymuje dłużej niż tydzień? Być może popełniasz któryś z poniższych błędów – sprawdź, czy dobrze wykonujesz hybrydę i szykuj lampę, bo od dziś Twój manicure będzie bez zarzutu!

1. Błędy w robieniu hybrydy – zła lampa

Stara lampa do hybryd często ma już słabsze, wypalone świetlówki, które nie mają już takiej mocy jak wcześniej, wiec nie utwardzają dobrze lakieru; często winna jest też za słaba lampa o małej mocy, która nie zagwarantuje Waszej hybrydzie trwałości.
Jeśli chcecie dobrą lampę – wybierajcie mapę do hybryd LED, o mocy minimum 48 wat.

2. Błędy w robieniu hybrydy – pomalowane skórki

Lakier źle się rozkłada przy skórkach i odchodzi już po tygodniu?
To stały problem przy hybrydzie – nawet jeśli mamy po mistrzowsku przygotowane paznokcie, wypiłowane i odtłuszczone – często nieumiejętnie malujemy je tuż przy skórkach i dlatego najpiękniej wypiłowane migdałki tracą urok.

Jaki jest sposób na skórki?

Wystarczy przed nakładaniem bazy i odtłuszczeniem paznokcia odsunąć niewidoczne gołym okiem błonki, które narastają na macierz paznokcia.

Dlatego, zanim zaczniesz manicure hybrydowy, wykonaj jeszcze 2 ważne kroki:

  • Nałóż na skórki olejek do paznokci, lub tradycyjny olej kosmetyczny np. olejek migdałowy.
  • Teraz sięgnij po drewniany patyczek i odsuń skórki z płytki.

Pamiętaj!

Używaj drewnianych, delikatnych patyczków, nie plastikowego kopytka, bo ono może uszkodzić macierz.

3. Błędy w robieniu hybrydy – brak zmatowienia płytki lub nieodpowiedni bloczek

Zmatowienie płytki to ważny element dobrze wykonanej hybrydy, dlatego jeśli chcesz, by była ona doskonała i przetrwała na paznokciach długie tygodnie – pamiętaj, że matowienie bloczkiem polerskim to przyczepność lakieru.

240 x 240 to z kolei najlepsza gradacja bloku polerskiego, właśnie o takiej ziarnistości jest delikatny i nie niszczy płytki. Nie używajcie bloku polerskiego o mniejszej gradacji, czyli większym tarciu – możecie osłabić lub za bardzo zetrzeć płytkę.

4. Błędy w robieniu hybrydy – brak odtłuszczenia płytki cleanerem

Cleaner nie jest komercyjnym wymysłem i rzeczą zbędą, bez której można się obejść, Pamiętaj, że to właśnie odtłuszczona płytka paznokcia dobrze trzyma bazę i następne warstwy hybrydy, dlatego koniecznie po zmatowieniu ich zastosuj cleaner. To właśnie on usuwa też pyłek i resztki niechcianych na paznokciu mikro włókien, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na efekt końcowy manicure.

5. Błędy w robieniu hybrydy – zalewanie skórek kolorem i bazą do hybryd

Nie wolno ich zalewać wiec jeśli zdarzy się, że baza lub lakier ścieknie na skórki – zdejmijcie jej nadmiar drewnianym patyczkiem, lub patyczkiem kosmetycznym do uszu. Drewniany patyczek jest lepszy, ponieważ nie zostawi włókien waty naokoło paznokci, a to niestety zdarza się przy niektórych wacikach.
Podobnie jest z kolorem – jeśli zdarzy Ci się zalać skórki – po prostu zdejmij nadmiar patyczkiem, a przy malowaniu – nie dotykaj ich pędzelkiem – lepiej zostawić milimetrowy odstęp od brzegu niż zalać skórki kolorem – po utwardzeniu nie da się już tego naprawić bez zdejmowania hybrydy.

6. Błędy przy robieniu hybrydy – brak bazy na brzegach paznokci

Pamiętaj o tym, że gdy nakładasz zarówno bazę jak i kolor, powinnaś pokryć nią również brzeg paznokcia – w ten sposób nie tylko zabezpieczysz jego krawędzie przed niszczeniem, lecz również sprawisz, że hybryda przetrwa długie tygodnie bez odchodzenia od powierzchni paznokcia. To właśnie krawędź jest newralgiczną częścią, pod którą dostaje się woda i detergenty, dlatego malując ją lakierem, zamykamy tym substancjom drogę do niszczenia płytki i całej hybrydy.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *