Mycie włosów: 7 błędów o których nie wiedziałaś, że je popełniasz

Chcesz wiedzieć, jak najlepiej umyć włosy? Pokazujemy Ci 7 typowych błędów, o których nawet nie wiesz, że popełniasz.

1. Używasz stale tego samego rodzaju szamponu

Mówiąc stale, mamy na myśli: nieustannie, codziennie, przez cały rok.To spory błąd. Pamiętaj, aby od czasu do czasu wymieniać szampon na inny, z innymi składnikami, innej marki lub innego typu. Nie tylko zapewnisz włosom różnorodność w pielęgnacji, ale także zapobiegniesz gromadzeniu się niektórych chemikaliów. Możesz również rozważyć użycie szamponu oczyszczającego raz w miesiącu, aby dodatkowo oczyścić pasma z toksyn i pozostałości kosmetyków. .

2. Włosy mydlisz tylko raz

Czy wiesz, że eksperci zalecają mycie włosów w dwóch rundach? W pierwszym myciu należy skupić się na wmasowaniu szamponu w skórę głowy, a następnie oczyszczeniu. W drugiej kolejności, czyli podczas drugiego mycia skup się na nałożeniu szamponu (a najlepiej samej piany) wyłącznie na włosy.

3. Włosy nie są odpowiednio mokre przed aplikacją szamponu

Jeśli Twoje włosy nie będą wystarczająco mokre, szampon nie będzie się pienił, więc nie zadba o nie właściwie. Dlatego przynajmniej przez minutę kieruj na włosy strumień prysznica i upewnij się, że są one odpowiednio mokre.

4. Nie spłukujesz szamponu prawidłowo

Spłukiwaniu szamponu zawsze poświęcamy mało czasu. W efekcie pozostałości kosmetyku gromadzą się w strukturach włosów, co może doprowadzić do uszkodzenia, a nawet osłabienia ich zdolności do wzrostu. Spłukując szampon należycie – unikniesz też elektryzowania się włosów lub matowości.

5. Zawsze nakładasz szampon w to samo miejsce

Czyli… zwykle na czubku głowy. Czy tak jest? I w związku z tym być może zauważyłeś, że Twoja skóra głowy jest sucha lub łuszcząca się? Zmień rutynę mycia włosów: szampon nanieś najpierw na dłoń, rozrób go z odrobiną wody, lub od razu spień w kubeczku i zakładaj go na całą głowę.

6. Za mocno trzesz włosy podczas mycia

Wilgotne włosy są szczególnie narażone na urazy. Dlatego myjąc głowę, masuj ją delikatnie. Dodatkowo, zamiast wcierać szampon paznokciami, użyj opuszków palców lub wnętrza dłoni i bądź delikatna.

7. Myjesz włosy zbyt ciepłą wodą

Woda o wysokiej temperaturze wysusza skórę głowy i włosy. Dlatego staraj się myć włosy letnią wodą – to utrwali kolor włosów, a do ostatniego spłukiwania użyj zimnej wody, aby domknąć łuski włosa i dodać im blasku.

Powiązane wpisy