Co powinien zawierać szampon do włosów wypadających?

Wypadanie włosów dotyka nas wszystkich. Nie jest problemem, dopóki nie tracimy ich zbyt wielu i nie przekłada się to na przerzedzenie włosów i pożegnanie się z objętością. Jeśli jednak sytuacja wymyka się spod kontroli, warto mieć pod ręką dobry szampon zmniejszający wypadanie włosów.

SZAMPON DO WŁOSÓW NADMIERNIE WYPADAJĄCYCH

Czy szampon może pomóc na wypadanie włosów? Jak najbardziej! To podstawowy produkt, który wykorzystujemy do pielęgnacji swoich włosów i jeden z niewielu, które docierają do źródła problemu z wypadającymi włosami – do skóry głowy. Może skutecznie wesprzeć regenerację włosów i wzmocnienie cebulek, dzięki czemu po kilku tygodniach problem nadmiernego wypadania włosów zniknie. Warto pamiętać, że dobry szampon do włosów wypadających to pierwszy krok w kierunku poprawy ich kondycji. Krok, który trzeba zrobić, choć potrzebna jest do tego jedna ważna informacja. Jaki szampon wybrać, żeby zmniejszyć wypadanie włosów? Czego szukać w jego składzie?

SKŁADNIKI SZAMPONU DO WŁOSÓW WYPADAJĄCYCH

Oto krótka ściągawka. Lista składników, które powinien zawierać dobry szampon do włosów wypadających. Nie musi mieć ich wszystkich, ale im więcej, tym lepiej.

1. Olej rycynowy

Zdecydowanie najpopularniejszy olejek na porost włosów, ale też na ich wypadanie. Można wcierać go we włosy samodzielnie, ale można też wykorzystać dużo łatwiejszy w zastosowaniu szampon z olejem rycynowym. Nie tylko skutecznie oczyści skórę głowy, ale też wzmocni cebulki i przyspieszy ich pracę. W efekcie będziemy tracić mniej włosów i fryzura nabierze objętości.

Prosty trik! Jeśli szampon do włosów nie zawiera oleju rycynowego, a chcesz nadać mu właściwości wzmacniające, zakropl do butelki nieco tłoczonego na zimno, nierafinowanego, dobrej jakości oleju z rącznika.

2. Keratyna

Najczęściej wypadają te włosy, które są zniszczone. Składnikiem, który powinien zawierać więc szampon do włosów wypadających, jest też keratyna. To proteina, która szybko i skutecznie odbudowuje włosy od samej nasady aż po końcówki. Jeśli więc nasze włosy nie tylko wypadają, ale są też bardzo osłabione, szampon z keratyną powinien załatwić sprawę i przywrócić im piękno.

3. Kompleks Baicapil

Szampon do włosów wypadających może też zawierać też Baicapil, czyli składnik, który jest połączeniem właściwości trzech ekstraktów: z tarczycy bajkalskiej, kiełków pszenicy i kiełków soi. To właśnie jemu olejki do włosów Nanoil zawdzięczają to, że wspierają wzrost włosów i zapobiegają ich wypadaniu. Składnika tego można szukać również w szamponach.

4. Ekstrakt z żeń-szenia

Bardzo duży potencjał antyoksydacyjny, ale też działanie wzmacniające ma żeń-szenia. Jeśli wybierzemy szampon do włosów z ekstraktem z tej rośliny, możemy mieć pewność, że wspomoże prawidłowy wzrost włosów. Co jest jednak najważniejsze? To, że może zahamować nadmierne wypadanie włosów już po kilku użyciach, choć warto stosować go regularnie i przez dłuższy czas.

5. Skrzyp i pokrzywa

Oczywiście polecane do włosów wypadających są także szampony ze skrzypem oraz pokrzywą. Te dwa zioła zazwyczaj występują w duecie, wspierając regenerację włosów. Odżywiają, dostarczają cenne witaminy i minerały, rewitalizują cebulki i uelastyczniają pasma. Wykorzystanie ekstraktów ze skrzypu i pokrzywy w pielęgnacji włosów jest więc uzasadnione, gdy mamy problem z ich nadmiernym wypadaniem. Z pewnością pomogą.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *