Nowa paletka cieni do powiek Christian Dior

Kolejna edycja paletek cieni do powiek 5 Couleurs od Christiana Diora. Tym razem kolorów jest więcej, są ciekawie zdobione i eleganckie. Sprawdź, jak zrobić makijaż oczu nowymi cieniami Christiana Diora.

Paletka cieni do powiek zamknięta jest w małym kwadratowym pudełeczku zamykanym na zatrzask. W środku znajduje się lustereczko i dwa aplikatory – jeden z dwiema gąbeczkami, drugi z gąbką i pędzelkiem. Można uznać paletkę za przenośny zestaw do makijażu – wygląd można poprawić w pracy lub na uczelni, a potem schować cienie do kosmetyczki lub torebki.

Cienie Christiana Diora zostały dobrane pod względem kolorystycznym tak, aby stworzyć harmonijny makijaż oczu, który pasuje zarówno na dzień, jak i na wieczorne wyjście. W palecie umieszczono pięć cieni. Cztery z nich dopasowano do centralnego, ozdobionego inicjałami producenta. Pozostałe fakturą przypominają pikowaną tkaninę. Christian Dior poleca aż dwanaście odcieni; znajdziemy tu kolory pastelowe, matowe i opalizujące, zaczynając od écru i beży, przez różowe, szare, fioletowe, brązowe, kończąc na ciemnoniebieskich, ciemnozielonych i czarnym.

Cienie do powiek mają kremową konsystencję, dobrze się rozprowadzają, nie zbierają się w zagłębieniach powiek i nie osypują. Można aplikować je na sucho i na mokro. Jak zrobić makijaż oczu z cieniami Christiana Diora?

Na całą powiekę nałóż bazę lub podkład – wtedy cienie będą się dłużej trzymały. Zróbmy makijaż z paletką Carre Bleu – są to odcienie niebieskie i jeden zbliżony do koloru białego. Najjaśniejszym niebieskim cieniem pomaluj całą ruchomą i nieruchomą powiekę. Linię górnych i dolnych rzęs zaznacz cieniem środkowym z sygnaturką producenta. Tym samym cieniem pomaluj zewnętrzną część powiek. Biały kolor połóż pod łukiem brwiowym i w wewnętrznych kącikach oczu – rozświetli to twoje spojrzenie. Jeżeli chcesz zmienić ten makijaż w makijaż wieczorowy, cieniem ze środka paletki pomaluj całą ruchomą powiekę. Następnie najciemniejszy cień zaaplikuj na linii rzęs i w zewnętrznych kącikach oczu. Ostatnim cieniem z paletki rozetrzyj pozostałe; możesz lekko „wyciągnąć” go poza obszar powiek. Wytuszuj dokładnie rzęsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *