Chcąc mieć ładną i zadbaną cerę, stosujesz mnóstwo kosmetyków. Ale czy na pewno wiesz, jak je ze sobą łączyć? I których składników nie wolno używać w tym samym czasie? Sprawdź, jakich kosmetycznych połączeń unikać. I co zrobić, żeby mieć piękną i zdrową skórę?
Jeżeli twoim problemem są przebarwienia i trądzik, to warto zastosować kosmetyki z kwasami owocowymi. Produkty te doskonale poradzą sobie z niedoskonałościami skóry i sprawią, że znów poczujesz się atrakcyjnie. Pamiętaj jednak, że niektórych kwasów nie można łączyć z substancjami o silnym działaniu złuszczającym. Dlatego kwas glikolowy i retinol nie będą najlepszym połączeniem. Substancje te mają właściwości odmładzające, wyrównujące zmarszczki i redukujące zaskórniki. Przyspieszają łuszczenie się naskórka i odnowę komórkową. Kwas glikolowy wraz z retinolem mógłby podrażnić i uwrażliwić skórę na działanie promieni słonecznych.
Nie wolno łączyć także witaminy C z retinolem. Dlaczego? Witamina C ma kwasowe pH, a jeśli dodamy do niej retinol (czyli witaminę A), to staje się bardzo niestabilna i nieskuteczna. Do tego, retinol ma działanie złuszczające, a witamina C rozświetlające. Obydwie te substancje mogłyby podrażniać i wysuszać skórę. Witaminy C nie wolno łączyć także z niektórymi kwasami. Chodzi tu między innymi o kwasy: glikolowy, mlekowy, salicylowy, jabłkowy lub winowy. Stosowanie takich składników skutkuje uszkodzeniami naskórka, nadmiernym łuszczeniem oraz uwrażliwieniem na słońce i inne szkodliwe czynniki pochodzące ze środowiska zewnętrznego.
Pielęgnacja olejkami kosmetycznymi stała się hitem wśród dziewczyn. Pamiętaj jednak, aby we właściwy sposób je stosować. Resztki olejku, które zostały na skórze po myciu, usuń ciepłą wodą, a następnie nałóż na twarz preparat oczyszczający. Zapamiętaj: nigdy nie aplikuj serum bezpośrednio po naniesieniu olejku. Dlaczego? Składniki serum zostaną na powierzchni skóry, a tłusta warstwa olejku blokowałaby ich dostęp do głębszych warstw skóry.
Dodaj komentarz