Sposób na zmarszczki i blizny. Derma Roller

Derma Roller to urządzenie, za pomocą którego wykonuje się mikronakłuwanie skóry. Zabieg ma na celu wygładzenie zmarszczek, zredukowanie blizn po trądziku i sińców pod oczami oraz poprawienie kondycji skóry. W efekcie skóra odzyskuje jędrność i zdrowy koloryt oraz staje się elastyczna i nawilżona. Na czym polega Derma Roller i jak go stosować? Jakie daje efekty i dla kogo jest przeznaczony?

Na czym polega Derma Roller?

Zabieg Derma Roller polega na wprowadzeniu substancji aktywnych dopasowanych do potrzeb skóry pacjenta za pomocą rollera. Ten ostatni posiada ponad 500 cienkich igiełek, które umożliwiają przeniknięcie substancji aktywnych do warstwy właściwej skóry. Zabiegi rollerem powinny być wykonywane w serii 3-6 zabiegów w odstępach 2-5 tygodniowych.

Jak stosować Derma Roller?

Derma Roller można kupić w sklepie z profesjonalnymi akcesoriami kosmetycznymi. W zależności od rozmiaru należy go stosować do pielęgnacji twarzy i pozostałych części ciała, na przykład ud i pośladków.

Rolowanie powinno trwać około 2-3 minut. Zabieg należy wykonywać na oczyszczonej, suchej skórze. Po każdym użyciu warto dokładnie umyć rolkę, po czym ją osuszyć. Roller powinien być stosowany wyłącznie przez jedną osobę.

Derma Roller – efekty

Efekty działania Derma Rollera można zaobserwować już po kilku zabiegach. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii 3-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Zaleca się łączenie zabiegu Derma Roller z innymi zabiegami, na przykład z terapią światłem LED tuż po zabiegu. Ten ostatni przyśpiesza regenerację skóry i łagodzi zaczerwienienia powstałe po mikronakłuwaniu. Z kolei w celu przygotowania skóry do zabiegu rollerem warto poddać się mikrodermabrazji wilgotnej. Ta ostatnia złuszcza martwy naskórek, pobudza mikrokrążenie skóry i poprawia jej dotlenienie. W efekcie zabieg Derma Roller działa intensywniej, a jego efekty są widoczne dłużej.

Derma Roller – dla kogo?

Derma Roller sprawdzi się w przypadku przebarwień, zmarszczek i utraty jędrności. Zabieg ten jest także dedykowany osobom, które borykają się z problemem rozstępów i cellulitu. Ponadto roller skutecznie usuwa sińce pod oczami i blizny potrądzikowe.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *