„This is war”, czyli jak zwalczyć cellulit?

Najbardziej nielubiane przez kobiety słowo na „C”? Z pewnością jest to cellulit. Nie dość, że pojawia się szybko i znienacka, to jeszcze walka z nim jest uciążliwa, pracochłonna i niewdzięczna. Kobieta w swojej walce z cellulitem w zasadzie jest zdana na siebie i często działa po omacku – pierwszym wyborem zawsze jest kupiony w drogerii krem antycellulitowy, lub dostępne w aptekach tabletki na pomarańczową skórkę. Czy jest to skuteczny sposób? Jak pozbyć się cellulitu? Dziś ogładzamy stan gotowości bojowej i zbieramy potężną, skuteczną armię: wszystko, by tylko cellulit został pokonany.

Sposoby walki z cellulitem – czy krem i tabletki wystarczą?

Pewnie większość pań w tej chwili lekko się zasmuci, ale niestety nacieranie się balsamem i suplementacja to za mało, aby zwalczyć pomarańczową skórkę. Owszem, są one doskonałym wsparciem w profilaktyce antycellulitowej i wspomagają pozbycie się go, ale cellulit to silny i podstępny wróg, który niestety nie da się nabrać na balsam do ciała. Do zwalczenia go potrzeba czegoś więcej. Dlaczego? Czym jest cellulit i jak pokonać go raz na zawsze?

Czym jest cellulit?

Zanim rozpoczniesz walkę-warto poznać wroga, by wiedzieć, z czym masz do czynienia. Co to jest cellulit? To nagromadzona w skórze, nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa. Cellulit tworzy nieestetyczne (czasem bolesne) grudkowate zgrubienia, które blokują krążenie pod skórą. Metabolizm komórek w strefach dotkniętych cellulitem spowalnia, a zatem złogi tłuszczowej tkanki, oraz toksyny nie są usuwane z warstw podskórnych, lecz zbijają się w grudki i hamują przepływ limfy. Ani tłuszcz, ani toksyny nie są usuwane ze skóry, ponieważ ich detoksykacja jest zakłócona.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit ma kilka faz i stopni. Im szybciej go dostrzeżesz i rozpoczniesz z nim walkę – tym lepiej. Zaawansowany cellulit, czyli taki, który widać nie tylko po ściśnięciu uda lub brzucha palcami, ale nieustannie – jest najsilniejszą fazą pomarańczowej skórki i nie da się łatwo usunąć – tu potrzeba zmasowanego ataku i cierpliwości.

Co robić, aby pozbyć się cellulitu – najlepsze metody zwalczania

1. Sposoby walki z cellulitem – masaż chińską bańką

Chińska bańka to doskonały sposób zwalczania cellulitu. Masaż możesz wykonać w domu, a bańkę nabyć w drogerii i aptece. Masaż bańką chińską nie jest skomplikowany i łatwo opanować technikę masażu. Bańka zasysa skórę, a przez to pobudza krążenie i ujędrnia, a przy okazji skutecznie rozbija tkankę tłuszczową usprawnia metabolizm i wspomaga pozbywanie się toksyn z komórek.

2. Sposoby walki z cellulitem – szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho (odpowiednią, specjalnie do tego przeznaczona szczotka z naturalnego włosia) to doskonałe remedium na cellulit. Co więcej – szczotkowanie ciała na sucho nie zabiera wiele czasu i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jedyne, co należy zrobić, to wybrać dobrą szczotkę, a później – by służyła na dłużej – co jakiś czas sparzać ją wrzątkiem. Masaż pobudza krążenie, wzmacnia ukrwienie zwiększa chłonność skóry. Szczotkowanie ciała najlepiej wykonać przed kąpielą, do której można dodać kilka kropli olejku eterycznego z grapefruita – ma on właściwości antycellulitowe. Pamiętaj też, aby szczotkowanie ciała zacząć od dołu i kierować się w stronę serca.

3. Sposoby walki z cellulitem – ćwiczenia i aktywność fizyczna

Bez ćwiczeń i aktywności fizycznej niestety Twoja walka z cellulitem może zakończyć się klęską. Okazuje się ze największym wrogiem pomarańczowej skórki jest…ruch. To on najlepiej pobudza krążenie, przyspiesza usuwanie toksyn, zmusza komórki skóry do pracy i regeneracji, napina, wygładza i ujędrnia ciało, eliminuje tłuszcz… jeśli nie lubisz ćwiczeń na siłowni – zacznij chodzić na spacery, jeździj na rowerze, tańcz, zrezygnuj z windy i zacznij chodzić po schodach. W domu możesz wykonywać pilates lub aerobik.

4. Sposoby walki z cellulitem – odpowiednia dieta

To co jemy, bezpośrednio wpływa na nasz wygląd, zdrowie i młodość. Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu – ogranicz spożycie cukru, odstaw czekoladę, tłustą śmietanę, majonez, przetworzoną żywność, sól i tłuszcze trans. Mocna kawa, alkohol i papierosy to „przyjaciele” pomarańczowej skórki, więc pożegnaj się z nimi bez żalu.

5. Sposoby walki z cellulitem – dużo wody mineralnej

Woda mineralna jest, była i będzie nieoceniona w walce o młodość i jędrna, gładką skórę bez cellulitu. To doskonały detoks dla skóry, źródło cennych minerałów i esencja stymulująca cały organizm do prawidłowego funkcjonowania. Aby ciało sprawnie funkcjonowało, a tłuszcz i toksyny były usuwane z organizmu – wypijaj około 2,6 l wody mineralnej. To optymalna dawka wody dla dorosłej kobiety.

6. Sposoby walki z cellulitem – kremy antycellulitowe

Krem antycellulitowy to ostatni, ważny, ale nie najważniejszy czynnik wspomagający walkę z cellulitem. Bez odpowiedniej diety i aktywności fizycznej nie zadziała. Jest za to doskonałym wsparciem dla wyżej wymienionych metod zwalczania pomarańczowej skórki. Krem antycellulitowy należy wcierać w skórę dwa razy dziennie. Istnieją też produkty o przedłużonym działaniu, które działają do 24 godzin – takie można wmasować w skórę raz dziennie, najlepiej na noc.

Cellulit – najlepsze składniki kremów, masek i olejków

Do zwalczania cellulitu nie wystarczy oczywiście „zwykły” balsam do ciała. Dobry krem antycellulitowy powinien obfitować w składniki, które wspomagają krążenie i przepływ limfy w komórkach skóry, ułatwiają usuwanie tłuszczu i toksyn, oczyszczają i redukują obrzęki oraz przyspieszają przemianę materii. Jeśli chcesz mieć dobry krem do walki z cellulitem, szukaj w jego składzie:

  • miłorzębu japońskiego
  • kofeiny
  • karnityny
  • alg
  • ekstraktu z żeń-szenia
  • ananasa
  • olejków: cytrynowego, olejek bergamotowego, grapefruitowego, miętowego.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *