Woda brzozowa w pielęgnacji włosów. Właściwości, działanie, efekty

Stosuje się ją od bardzo dawna, daje świetne efekty i jest w pełni naturalna. Co to takiego? To woda brzozowa. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Sprawdź, w jaki sposób działa, jakie ma właściwości i co może ci zapewnić.

Czym jest woda brzozowa?

Woda brzozowa jest stosowana do pielęgnacji skóry ciała i włosów. Może być nakładana w formie toniku lub jako płukanka i wcierka. Woda brzozowa, nazywana również sokiem z brzozy, jest roztworem soku z brzozy i alkoholu etylowego produkowana na skalę przemysłową lub w domowych warunkach. Ze względu na zawartość alkoholu woda brzozowa nie nadaje się do spożycia. Pić można natomiast sok z brzozy, który jest ekstraktem z substancji odżywczych transportowanych z korzeni na pąki i liście.

Woda brzozowa – zastosowanie w kosmetyce

Ze względu na zawartość alkoholu w trakcie kuracji wodą brzozową trzeba obserwować swoją skórę i kiedy zauważysz, że twoja skóra staje się sucha, przerwij stosowanie produktu. Jak wykorzystać wodę brzozową? Możesz nakładać ją na skórę głowy i na cerę w celu zwalczenia przebarwień. Pozostaw ten preparat na noc lub na kilka godzin. Wodę brzozową możesz kupić w aptece za kilka złotych; jedna butelka powinna ci wystarczy na około miesiąc. Równie dobrze możesz stosować kosmetyki z sokiem brzozowym zakupione w drogerii.

Woda brzozowa na skórę i włosy

Woda brzozowa świetnie wpływa na poprawę kondycję skóry głowy i włosów. Wspomaga wzrost pasemek, wzmacnia cebulki, pomaga w walce z łupieżem i przetłuszczającymi się włosami. Takie działanie jest możliwe ze względu na zawartość witaminy B. W wodzie brzozowej znajduje się również kwas salicylowy, który jest odpowiedzialny za odświeżenie skóry i wyregulowanie pracy gruczołów łojowych.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *