Co zrobić, by mieć piękną skórę dłoni? Sposoby na dłonie jak u księżniczki

Aby zrobić dobre pierwsze wrażenie, trzeba poczynić odpowiednie przygotowania. Wielu ludzi skupia się przede wszystkim na pielęgnacji twarzy, zapominając jak ważne jest całościowe podejście. Gdy poznajemy nową osobę, wyciągamy do niej dłoń w geście powitania i otwartości na relację. W początkowej fazie znajomości, to właśnie ręce odgrywają kluczową rolę. Warto postarać się aby sprawiały one miłe wrażenie w relacjach z innymi, ale także by zapewniały osobisty komfort psychiczny.

Jak zadbać o skórę dłoni, gdy za oknem mróz? 

W dzieciństwie często słyszeliśmy jak ważne jest noszenie rękawiczek. Dbając o nasze zdrowie, rodzice prosili abyśmy nie narażali się niepotrzebnie na przeziębienie i ochraniali wrażliwe obszary ciała. Jednak z biegiem czasu samo noszenie rękawiczek może okazać się niewystarczające. Niskim temperaturom często towarzyszą wysuszone ręce, dlatego wszelkiego rodzaju kremy są koniecznością w okresie zimy. Zaczerwieniona skóra dłoni może zostać zniwelowana przez kosmetyki zawierające takie składniki jak chociażby gliceryna, parafina, silikon czy masło shea. Szukając w drogerii odpowiedniej rzeczy, powinniśmy zwrócić uwagę na produkty z witaminą A. Dzięki temu składnikowi, zbliżymy się do natury oraz ideału, jakimi są zadbane dłonie.

Produkty, które szkodzą skórze dłoni

Podobno zapracowanego człowieka można poznać po rękach. Obecnie chropowate, szorstkie i czerwone dłonie, nie są dobrą wizytówką. Taki stan rzeczy może świadczyć o braku czasu, chęci i odpowiedniej uwagi dotyczącej spraw związanych z pielęgnacją. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, że nawet pozornie zwyczajne i nieszkodliwe czynności, mogą mieć zgubny wpływ na naszą skórę. Proszki do prania, płyny do naczyń, źle dobrane mydła – kontakt z tymi środkami może okazać się przyczyną złej kondycji rąk. Kupując wymienione produkty, należy wybierać te, które nie podrażniają. Powinny one mieć zbliżone pH do pH skóry, które wynosi około 5,5. Wiedza na temat odpowiedniego dobierania środków czystości, może pomóc na problemy ze skórą.

Leczenie trądziku i pielęgnacja dłoni

Często wygląd wynika bezpośrednio z uwarunkowań naszego ciała. Jeśli chodzi o dłonie, zwykle da się zaradzić temu problemowi, należy jednak dobrze ocenić sytuację i dobrać odpowiednie środki. Osobom zmagającym się z trądzikiem zazwyczaj przepisywane są maści wysuszające lub tabletki, które także powodują suchość skóry. W tej sytuacji warto zastanowić się nad zakupem emulsji micelarnej, która pomaga na wszelkie niedogodności związane z tego typu leczeniem.

Prosty sposób na dbanie o dłonie na co dzień 

Człowiek instynktownie wybiera ciepło, ponieważ jest ono w stanie sprawić mu przyjemność. Zimnym prysznicem może okazać się fakt, mówiący o tym, że zbyt gorąca woda niszczy barierę hydrolipidową skóry, wysusza ją, a także osłabia naczynia krwionośne. Dobrze wiedzieć także o wszelkich alergiach, tak by w razie potrzeby zakupić mydło hipoalergiczne. Gdy już ręce są czyste, można przystąpić do wycierania. Najlepiej zrobić to delikatnie, tak by by uniknąć podrażnienia skóry. Pamiętając o kilku ważnych zasadach, mamy szansę cieszyć się delikatnymi i zadbanymi dłońmi.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *