Czym są prądy d’Arsonvala? Działanie, efekty i przebieg zabiegu

Prądy d’Arsnovala są wykorzystywane w kosmetyce z dużym powodzeniem. Coraz więcej kobiet korzysta z ich działania, i to z rewelacyjnymi rezultatami. Jeżeli i ty chciałabyś mieć zdrowszą i piękniejszą skórę twarzy, to poddaj się temu zabiegowi, a bardzo szybko zobaczysz efekty.

Prądy d’Arsnovala – co to jest?

To rodzaj prądów zmiennych o wysokiej częstotliwości. Zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje taką technologię, zwyczajowo nazywa się darsonwalizacją. Nazwa ta i nazwa urządzenia pochodzi od nazwiska lekarza i fizyka francuskiego pochodzenia Jacques-Arsene d’Arsnovala.

Jak wygląda zabieg?

Wyróżniamy dwa rodzaje darsonwalizacji: ogólną i miejscową. Darsonwalizacja ogólna polega na oddziaływaniu prądu na całe ciało. Poleca się ją w problemach z bezsennością, nerwicami i przy nadmiernym wyczerpaniu organizmu. Zabieg należy powtórzyć około 15 razy z częstotliwością co dwa dni. Darsonwalizacja miejscowa natomiast wykonywana jest za pomocą elektrod wypełnionych ozonem. Zabieg stosuje się w przypadku świądu skóry, trądziku pospolitego, odmrożeń, tłustej skóry, łojotoku, łysienia i łupieżu. Ozon ma działanie przeciwbakteryjne, dzięki czemu niweluje trądzik i zmniejsza łojotok cery. Prądy d’Arsnovala można stosować również na włosy, bo poprawiają krążenie krwi i pobudzają cebulki włosowe do lepszego funkcjonowania.

Jakie działanie ma darsonwalizacja?

Działanie prądów d’Arsonvala polega na:

  • zmniejszaniu bólu oraz zastoju krwi i limfy w organizmie;
  • usuwaniu bakterii i grzybów z powierzchni skóry;
  • przyspieszeniu przemiany materii;
  • polepszeniu absorpcji składników odżywczych;
  • wzmocnieniu i zregenerowaniu uszkodzonych cebulek włosów;
  • przyspieszeniu porostu włosów;
  • ujędrnieniu skóry i spłyceniu zmarszczek;
  • pobudzeniu procesów odnowy skóry;
  • stymulowaniu powstawania nowych komórek skóry.

Prądy d’Arsnonvala – wskazania

Wskazaniami do zabiegu darsonwalizacji są: łagodzenie podrażnień skóry, trądzik, zmarszczki i przebarwienia starzeniowe, wypadanie włosów, łojotok skóry głowy i skóry pleców, łysienie łojotokowe. Jeżeli zmagasz się z jedną z tych przypadłości, to prądy d’Arsnovala są dla ciebie.

Darsonwalizacja – przeciwwskazania

Tak jak każdy zabieg, tak i zabieg z zastosowaniem prądów d’Arsnovala łączą się pewne przeciwwskazania. Są to między innymi: ciąża i laktacja, rozrusznik serca, choroby serca, skóra naczyniowa, trądzik różowaty, astma, epilepsja, nowotwory, stany zapalne skóry, gorączka, alergie skórne.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *