Depilacja na błysk! Jak działa domowy depilator IPL?

Depilacja – słowo znane każdej kobiecie. Bywa, że przyprawia ono o irytację… często… w zasadzie co kilka dni – czyli zawsze wtedy, gdy się gdzieś spieszymy, wychodzimy na basen, do znajomych, szykujemy rano do pracy i zauważamy, że koniecznie wypadałoby jeszcze ogolić włoski… Tradycyjna golarka nie powala na kolana. Plastry z woskiem i depilatory elektryczne są bolesne. Alternatywą okazuje się depilacja… światłem, czyli zabieg z wykorzystaniem domowego urządzenia IPL; co oznacza ten skrót, jak działa depilator laserowy i czy warto go kupić?

IPL – co to jest?

Depilacja IPL to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą światła lasera. IPL oznacza intensywne światło pulsacyjne (Intensed Pulsed Light) – to właśnie ten rodzaj światła jest najczęściej stosowany w domowych urządzeniach do depilacji. Depilator IPL wyglądem przypomina…suszarkę. Emitowane przez niego wiązki światła docierają do cebulki włosa, uszkadzają ją i sprawiają, ze włosek wypada. Regularnie wykonywana depilacja IPL jest w stanie zmniejszyć ilość włosków nawet o 90%. Dzięki temu odstępy między kolejnymi zabiegami wydłużają się, a depilację można robić co 8 tygodni

Depilacja laserowa IPL w domu

Domowa depilacja laserowa IPL powstała dzięki inspiracji profesjonalnymi laserowymi zabiegami usuwającymi niechciane owłosienie, które oferują salony kosmetyczne i gabinety urody. Takie zabiegi są często dosyć kosztowne i mają wiele przeciwwskazań. Domowy depilator IPL jest dużo słabszy (emituje mniejszą wiązkę światła i jego intensywność jest znacznie niższa), ale systematyczność w jego używaniu przyniesie sukces: dzięki niemu włoski odrastają wolniej i przez wiele tygodni nie musimy sobie zaprzątać głowy odrastającymi włoskami. Słabsze światło jest również bezpieczniejsze, dlatego można z powodzeniem wykonać zabieg depilacji laserowej IPL samodzielnie i nie potrzeba do tego specjalisty.

Depilator laserowy IPL czy HPL?

IPL to nie jedyny zabieg laserowy, jaki można spotkać zgłębiając tajniki depilacji światłem. Do wybory mamy „zwykły” laser, elektrolizę, światło HPL oraz IPL. Czym się różnią i który wybrać?

  • IPL – to intensywne, pulsacyjne światło, powszechnie stosowane w urządzeniach domowych. Fotodepilacja IPL jest jedną z najsłabszych, co nie oznacza, że mało sukcesywnych metod usuwania owłosienia. Depilatory IPL zostały opracowane tak, aby bezpiecznie można było korzystać z nich w domu.
  • HPL – jest to pulsacyjne światło, które działa tak samo jak opisany wyżej zabieg depilacji laserowej IPL. Różnica polega jedynie w intensywności świetlnych impulsów. HPL są bowiem jeszcze słabsze niż pulsacyjne światło IPL. Ten rodzaj fotodepilacji wykorzystuje mniejszą energię, ale utrzymuje dużą moc sygnału – HPL został opracowany tak, by nie uszkadzać okolicznych tkanek podczas depilacji.
  • Laser – to kolejna metoda fotodepilacji, stosowana głównie w salonach kosmetycznych. Melanina zawarta w skórze chłonie światło i uszkadza mieszek włosowy; laser ma większą si silniejszą wiązkę światła, dlatego wymaga konsultacji i udziału specjalisty. Depilacja laserem ma sporo przeciwwskazań, jednak efekty są długotrwałe – już po kilku zabiegach włoski przestają rosnąc.
  • Elektroliza – w tej metodzie do depilacji wykorzystywane są mikroprądy, które zmieniają pH w cebulkach włosków, a następnie docierają do korzenia by ograniczyć jego ponowny wzrost. Po zabiegu specjalista usuwa osłabione włoski za pomocą specjalnej pęsety. Zabieg wymaga udziału profesjonalisty i nie powinno się go samodzielnie wykonywać.

Depilacja laserowa IPL – efekty

Dobry, domowy depilator laserowy IPL, przy odrobinie cierpliwości i systematyczności może przynieść bardzo zadowalające efekty:

  • redukuje owłosienie aż do 90% już po kilku zabiegach;
  • wiele z nich zawiera specjalne nasadki, które ułatwiają depilację nawet kłopotliwy i trudno dostępnych obszarów ciała;
  • włoski zaczynają odrastać wolniej – zabieg na początku wystarczy powtarzać po 4 tygodniach, a następnie po 8;
  • IPL to bardzo wygodna i precyzyjna metoda, która pozwala nam czuć się komfortowo: przez kilka tygodni zapominamy o niechcianych włoskach;
  • depilacja laserowa IPL nie powoduje zapalenia mieszków włosowych, które może się zdarzyć przy tradycyjnej golarce.

Depilacja laserowa IPL w domu – opinie

Depilatory laserowe IPL są urządzeniami, które zbierają bardzo różne opinie – wiele kobiet zniechęca się po pierwszym zabiegu, lub nie używa depilatorów systematycznie. Warto też pamiętać, ze domowy depilator IPL nie zadziała na bardzo ciemnej skórze, ani na bardzo jasnych, siwych i rudych włosach. Jest stworzony dla osób z włosami od ciemnego blond, przez jasny i ciemny brąz oraz do czarnych włosków. U pań o takim odcieniu włosów depilator IPL zbiera bardzo dobre opinie i ma potwierdzoną skuteczność. Warto tez pamiętać, że gdy przestaniemy go używać – włoski po pewnym czasie znów zaczną odrastać.

Depilacja laserowa IPL – przeciwwskazania, skutki uboczne

Depilator domowy IPL – mimo swego łagodnego działania i bezpiecznej wiązki światła może powodować zaczerwienienie i świąd skóry (często znika ono do godziny po zabiegu). Latem należy uważać podczas kąpieli słonecznych – domowy depilator laserowy IPL zwiększa wrażliwość skóry na promienie słoneczne. Nie należy też korzystać z solarium przez kilka dni po zabiegu. Wychodząc na słońce należy bezwzględnie stosować kremy z wysokim filtrem. W okresie stosowania depilacji IPL powinno się unikać mechanicznego i chemicznego peelingu ciała, oraz leków i kosmetyków z pochodnymi witaminy A.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *