Jak farbować włosy? Rodzaje koloryzowania pasemek

Farbowanie włosów jest jednym z popularniejszych sposobów na zmianę wyglądu. Kobiety decydują się na koloryzowanie pasemek w salonie fryzjerskim lub robią to samodzielnie w domu. A ty, na co byś się zdecydowała i którą metodę farbowania włosów wybrałabyś?

Farbowanie włosów w domu

Jeżeli decydujesz się na farbowanie włosów w domu, to najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniej farby pod względem jakości i koloru. Ten ostatni powinien być dopasowany do kolorytu naszej cery, typu urody i koloru tęczówki. Pamiętaj, że możesz pofarbować brwi (jeśli różnią się odcieniem od włosów).

Farbowanie włosów – rodzaje zabiegu

Wyróżnia się kilka rodzajów farbowania włosów:

  • klasyczne – zabieg obejmuje całkowite pokrycie kolorem, farbowanie włosów siwych, koloryzację ton w ton oraz wykonanie pasemek z zastosowaniem folii;
  • baleyage – polega na rozświetleniu niektórych części włosów, dzięki czemu zyskują większa objętość i blask;
  • sunlight – ta metoda polecana jest osobom z naturalnie ciemnymi włosami i polega na pogłębieniu jednolitych barw pasemek;
  • ombre – stopniowe rozjaśnianie włosów za pomocą farb w różnych odcieniach i tonacjach;
  • flamboyage – wielowymiarowe pogłębianie koloru, które daje naturalny efekt farbowania;
  • piksele – polega na nałożeniu farby w taki sposób, żeby utworzyła wzór przypominający piksele lub inne geometryczne wzory.

Jaki kosmetyk do farbowania włosów wybrać?

W przypadku farbowania włosów do wyboru masz kilka rodzajów produktów, które dają różnorodne efekty. Wybieraj spośród:

  1. Szamponetka – najmniej trwały kosmetyk koloryzujący włosy. Poleca się go osobom, które chcą wypróbować nowy kolor i dość szybko się go pozbyć. Efekt utrzymuje się tylko do około 7 myć głowy.
  2. Krem koloryzujący – efekty utrzymują się przez kilka tygodni, choć jest to uzależnione od częstotliwości mycia głowy. Produkt zmywa się z włosów w sposób równomierny i nie pozostawia plam i odrostów.
  3. Farba do włosów – najbardziej trwały rodzaj kosmetyku do koloryzacji włosów. Pigment wnika głęboko w pasemka – może jednocześnie je uszkadzać i osłabiać. Niestety z czasem pojawiają się odrosty, które należy ponownie zafarbować.

Jak przygotować włosy do farbowania?

Jeżeli masz suche i zniszczone włosy, to najpierw musisz o nie zadbać: zregenerować i nawilżyć. Rozdwajające się końcówki obetnij, co polepszy wygląd włosów. Jeżeli planujesz zrobić zabieg trwałej ondulacji, to przerwa pomiędzy nim powinna wynosić około dwóch tygodni.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *