Jak farbować włosy? Rodzaje koloryzowania pasemek

Farbowanie włosów jest jednym z popularniejszych sposobów na zmianę wyglądu. Kobiety decydują się na koloryzowanie pasemek w salonie fryzjerskim lub robią to samodzielnie w domu. A ty, na co byś się zdecydowała i którą metodę farbowania włosów wybrałabyś?

Farbowanie włosów w domu

Jeżeli decydujesz się na farbowanie włosów w domu, to najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniej farby pod względem jakości i koloru. Ten ostatni powinien być dopasowany do kolorytu naszej cery, typu urody i koloru tęczówki. Pamiętaj, że możesz pofarbować brwi (jeśli różnią się odcieniem od włosów).

Farbowanie włosów – rodzaje zabiegu

Wyróżnia się kilka rodzajów farbowania włosów:

  • klasyczne – zabieg obejmuje całkowite pokrycie kolorem, farbowanie włosów siwych, koloryzację ton w ton oraz wykonanie pasemek z zastosowaniem folii;
  • baleyage – polega na rozświetleniu niektórych części włosów, dzięki czemu zyskują większa objętość i blask;
  • sunlight – ta metoda polecana jest osobom z naturalnie ciemnymi włosami i polega na pogłębieniu jednolitych barw pasemek;
  • ombre – stopniowe rozjaśnianie włosów za pomocą farb w różnych odcieniach i tonacjach;
  • flamboyage – wielowymiarowe pogłębianie koloru, które daje naturalny efekt farbowania;
  • piksele – polega na nałożeniu farby w taki sposób, żeby utworzyła wzór przypominający piksele lub inne geometryczne wzory.

Jaki kosmetyk do farbowania włosów wybrać?

W przypadku farbowania włosów do wyboru masz kilka rodzajów produktów, które dają różnorodne efekty. Wybieraj spośród:

  1. Szamponetka – najmniej trwały kosmetyk koloryzujący włosy. Poleca się go osobom, które chcą wypróbować nowy kolor i dość szybko się go pozbyć. Efekt utrzymuje się tylko do około 7 myć głowy.
  2. Krem koloryzujący – efekty utrzymują się przez kilka tygodni, choć jest to uzależnione od częstotliwości mycia głowy. Produkt zmywa się z włosów w sposób równomierny i nie pozostawia plam i odrostów.
  3. Farba do włosów – najbardziej trwały rodzaj kosmetyku do koloryzacji włosów. Pigment wnika głęboko w pasemka – może jednocześnie je uszkadzać i osłabiać. Niestety z czasem pojawiają się odrosty, które należy ponownie zafarbować.

Jak przygotować włosy do farbowania?

Jeżeli masz suche i zniszczone włosy, to najpierw musisz o nie zadbać: zregenerować i nawilżyć. Rozdwajające się końcówki obetnij, co polepszy wygląd włosów. Jeżeli planujesz zrobić zabieg trwałej ondulacji, to przerwa pomiędzy nim powinna wynosić około dwóch tygodni.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *