Jak regulować brwi? Oto najlepsze metody

Dawniej jedyna metoda regulowania brwi to żmudne wyrywanie ich pęsetą. Dziś mamy zdecydowanie więcej możliwości. W jaki sposób najlepiej regulować brwi, aby szybko nadać im perfekcyjny kształt?

Zanim wybierzemy najlepszy sposób regulowania brwi dla siebie, musimy zapamiętać kilka prostych zasad. Po pierwsze, jeśli nie czujemy się na siłach, lepiej, żebyśmy udali się na modelowanie brwi do kosmetyczki. Źle wyregulowane i niedopasowane kształtem mogą nadać naszej twarzy zbyt poważny, groźny lub smutny wyraz. Dlatego także ważne jest odpowiednie dopasowanie metody regulowania brwi do naszych potrzeb.

Metoda 1.
Standardowa regulacja brwi pęsetą

Najprostszy i nadal najczęściej wykorzystywany sposób regulowania brwi to oczywiście usuwanie włosków pęsetą. Można to zrobić zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Jest to dość prosta metoda, o ile potrafimy samodzielnie wyznaczyć prawidłowy kształt brwi. Wystarczy zaznaczyć np. kredką idealny kontur brwi i wyrwać za pomocą pęsety wszystkie włoski, które znajdują się poza nim. Wadą tego rozwiązania jest czasochłonność, bo każdy kolejny włosek musimy wyrwać osobno. Pęsetą bardzo trudno usunąć też drobniejsze i jaśniejsze włoski, które tworzą meszek wokół brwi.

Metoda 2.
Woskowanie brwi u kosmetyczki

Usuwanie brwi woskiem daje dużo lepsze efekty, bo za jego pomocą wyrywamy wszystkie, nawet najdrobniejsze włoski, i to za jednym razem. Najczęściej używa się do tego roztopionego, ciepłego wosku, dlatego najlepiej wykonać taki zabieg u profesjonalnej kosmetyczki. Nieprawidłowo wykonane woskowanie brwi grozi bowiem usunięcie zbyt dużej ilości włosków i zaburzeniem ich naturalnego kształtu. Ta metoda regulowania brwi ma jednak swoje zalety. Oprócz tego, że usuniemy za jej pomocą wszystkie zbędne włoski, to nie odrosną one zbyt szybko. Efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni.

Metoda 3.
Regulowanie brwi woskiem w domu

Popularny w salonach kosmetycznych zabieg woskowania brwi można wykonać także w domu. Niestety, aby użyć do tego celu płynnego wosku, trzeba mieć naprawdę spore umiejętności i raczej ciężko zastosować tę metodę na sobie. Jeśli chcemy usuwać brwi woskiem w domu, bo zależy nam na dokładnym wyrwaniu wszystkich malutkich włosków, powinniśmy sięgnąć po plastry z woskiem. Przyklejając cienkie plastry wzdłuż brwi, możemy wyznaczyć nimi idealny kontur brwi i usunąć wszystkie inne zbędne włoski.

Metoda 4.
Nitkowanie brwi (metoda arabska)

Coraz większą popularność zyskuje także nitkowanie brwi, czyli tradycyjna metoda regulowania brwi wywodząca się z krajów arabskich. Dzięki niej można bardzo łatwo wypracować perfekcyjny kształt brwi i ujarzmić je na tyle, żeby z czasem wymagały mniej zaangażowania. Na czym polega nitkowanie brwi? Włoski usuwa się za pomocą skręconych ze sobą kilkakrotnie dwóch nici. Odpowiednie ruchy dłoni, którymi należy naciągnąć te nitki, powodują wyrywanie włosków. To bardzo trudna metoda depilacji brwi, ale szczególnie polecana osobom o wrażliwej cerze. Nie powoduje takiego podrażnienia jak wyrywanie brwi woskiem lub pęsetą.

Metoda 5.
Regulacja brwi pastą cukrową

Najmniej popularny sposób regulacji brwi, ale również wart uwagi, to depilacja pastą cukrową. To naturalny i bezpieczniejszy zamiennik wosku, ale trzeba mieć na uwadze, że posługiwanie się pastą cukrową jest trudne. Odpowiednie nałożenie pasty, a następnie zerwanie jej wraz ze zbędnymi włoskami może być problematyczne. Zwłaszcza ze względu na precyzję, jakiej wymaga to zadanie.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *