Jak utrwalić makijaż?

Sztuką zrobienia dobrego makijaży jest nie tylko fakt aby wyglądał on w pełni profesjonalnie, ale przede wszystkim by utrzymywał się przez jak najdłuższy czas. Dzięki temu, będziemy mogły cieszyć się swoim dziełem, przez cały dzień, bez konieczności ciągłego wybiegania do łazienki, w celu poprawy makijażu. Aby to było jednak możliwe, konieczne jest stosowanie się do pewnych wskazówek.

Bardzo ważne dla zachowania trwałości makijażu jest, dobór odpowiednich kosmetyków służących do tego celu. Bardzo ważne jest, by unikać kosmetyków posiadających w swoim składzie znaczne ilości silikonów czy też tłuszczy. Pomimo iż dobrze nawilżają one skórę, kosmetyki zaczynają się na nich szybko rozmazywać. Aby makijaż był trwały, warto stosować wszelkiego rodzaju pudry czy też podkłady matujące. Jeśli naszym problemem jest sucha skóra, przed wykonaniem makijażu, należy nałożyć na twarz odpowiednią ilość kremu nawilżającego i odczekać chwilę, dopóki on nie wchłonie.

Aby makijaż dobrze przylegał do skóry a tym samym także był bardziej trwały, należy stosować odpowiednie aplikatory oraz pędzelki. Dzięki nim, nasz makijaż będzie nie tylko dokładniejszy, ale przede wszystkim również trwalszy.

Dla zachowania odpowiedniej trwałości makijażu, bardzo ważne jest także, stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Należy bezwzględnie zaliczyć do nich, wykonanie cotygodniowego zabiegu złuszczania martwego naskórka z twarzy za pomocą peelingu.

Jeśli zależy nam na szczególnym utrwaleniu makijażu, warto zastosować kosmetyki wodoodporne. Trzeba jednak liczyć się z faktem, iż tego rodzaju kosmetyk, bardzo trudno jest potem zbyć z twarzy nawet przy pomocy dobrego płynu do demakijażu. Tego typu kosmetyki warto więc stosować tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy czeka nas długa podróż lub męczące zebranie.

Z pewnością każdy zna także powiedzenie „co za dużo to nie zdrowo”. Świetnie pasuje ono również do kwestii makijażu, z tego powodu też nie należy przesadzać z ilością kosmetyków, z dwóch powodów. Po pierwsze, zbyt wiele pudru, podkładu czy też bazy pod makijaż daje efekt zupełnie odwrotny w postaci złuszczania się makijażu. A pod drugie, taka ilość kosmetyków uniemożliwia skórze prawidłowe oddychanie, co powoduje wysuszenie skóry.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *