Rodzaje sztucznych rzęs – paski, kępki, a może pojedyncze?

Sztuczne rzęsy to jedna z opcji na to, jak mieć długie, gęste i piękne rzęsy. Wyrazistości spojrzeniu można nadać, wykorzystując rzęsy na pasku, kępki rzęs,  a nawet pojedyncze włoski. Który rodzaj sztucznych rzęs wybrać?

Stosowanie sztucznych rzęs to opcja, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Są tacy, którzy uważają, że lepiej zainwestować w dobrą maskarę i przede wszystkim zadbać o naturalne piękno rzęs np. za pomocą odżywki czy olejku. Dla innych jest to jednak szybki sposób na efektowne zagęszczenie i wydłużenie naturalnych rzęs, z czym nie sposób się nie zgodzić. Szybkość tej metody jest niezaprzeczalnie jej największą zaletą.

Sztuczne rzęsy. Na co dzień i na wielkie wyjście

Po sztuczne rzęsy można sięgnąć wtedy, gdy szykujemy się na większe wyjście i chcemy nadać swoim oczom niesamowitą, wyrazistą oprawę. Różnorodność sztucznych rzęs daje możliwość takiej stylizacji, której nie zrobimy za pomocą zwykłej maskary. Ale jest to opcja równie chętnie wybierana na co dzień, zwłaszcza przez kobiety, które mają naturalnie cienkie, krótkie i rzadkie rzęsy. Żeby nie męczyć się z codziennym malowaniem ich maskarą, decydują się na przedłużanie i doczepianie sztucznych rzęs na stałe.

Rodzaje sztucznych rzęs. Co wybrać?

SZTUCZNE RZĘSY NA PASKU

Tego typu sztuczne rzęsy najchętniej wybierane są przez kobiety, które chcą okazjonalnie upiększyć i podkręcić trochę swój makijaż. Przymocowane do elastycznego paska włoski przykleja się nad naturalnymi rzęsami, wzdłuż ich linii. Pasek należy najpierw odpowiednio dociąć tak, aby pasował do wielkości i kształtu naszych oczu. Rzęsy na pasku mogą być krótsze lub dłuższe, mniej lub bardziej zdobne, a także są dostępne w różnych kolorach. Minusem tego rozwiązania jest konieczność przyklejania ich za każdym razem i zdejmowania podczas wieczornego makijażu. Na szczęście można stosować je wielokrotnie – pod warunkiem, że po każdym użyciu dokładnie je umyjemy.

POJEDYNCZE SZTUCZNE RZĘSY

Dostępne są również pojedyncze sztuczne rzęsy, te jednak nie nadają się do stosowania raz na jakiś czas. Wykorzystują je kosmetyczki, które za pomocą pojedynczych rzęs różnej grubości, długości i o różnym skręcie wykonują trwałą stylizację rzęs. Takie sztuczne włoski przykleja się do naturalnych rzęs i pozostają na nich aż do momentu, w którym rzęsy nie wypadną w naturalny sposób w związku z ich cyklem życia. Dlatego przedłużanie rzęs jest zabiegiem semipermanentnym, bo ubytki trzeba uzupełniać co kilka tygodni.

SZTUCZNE RZĘSY W KĘPKACH

To jednak nie wszystkie opcje, bo sztuczne rzęsy dostaniemy również w kępkach. Tu zastosowania są różne, bo kępki wykorzystuje się zarówno do trwałego przedłużania rzęs metodami 2D, 3D, 4D itd., jak i w codziennym makijażu, aby podkreślić i wzmocnić efekt wydłużenia np. tylko w zewnętrznym kąciku oka. W zależności od tego, do czego wykorzystamy kępki rzęs, użyjemy kleju, który pozwoli na ich zdjęcia na koniec dnia lub przymocujemy je do naturalnych rzęs na stałe jak w przypadku przedłużania pojedynczymi włoskami. Zagęszczanie rzęs kępkami to opcja dobra dla tych, którzy lubią niebanalne i wyraziste stylizacji, a w makijażu zależy im na tym, żeby to właśnie rzęsy były na pierwszym planie.

Wady stosowania sztucznych rzęs

Oczywiście każdy medal ma dwie strony, a każdy zabieg stylizacyjny swoje ciemne strony. Sztuczne rzęsy są wygodnym rozwiązaniem na szybkie zagęszczenie i przedłużenie rzęs, ale warto pamiętać, że nie zastąpią naturalnych, zdrowych i mocnych włosków. Częste przyklejanie i noszenie sztucznych rzęs może osłabiać naturalne rzęsy, przez co będą wypadały i przerzedzały się. Natomiast kleje stosowane do ich mocowania bywają przyczyną podrażnień.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *