Jak wyprostować kręcone włosy? Najlepsze metody

Ciągle jedna i ta sama fryzura? To nudne. Dlatego kiedy mamy proste włosy, chcemy je pokręcić, a kiedy kręcone, to wyprostować. Dobra wiadomość jest taka, że do wyprostowania wcale nie musimy używać prostownicy! Istnieją sposoby, aby włosy były proste bez użycia rozgrzanych płytek. Jak to zrobić?

Z natury masz kręcone, napuszone pasma? Prostowanie jest często problematyczne. Już na etapie pielęgnacji może być ciężko, a co dopiero w przypadku modelowania. Możliwości są nieco ograniczone, bo nie tak łatwo ujarzmić niesforne kosmyki.

Grube włosy – trudne w prostowaniu

Niestety ten typ włosów nie jest podatny na prostowanie. Grube włosy trudno wyprostować i efekt jest krótkotrwały. Preparaty do stylizacji mogą jedynie osłabić i obciążyć pasma. Czyli jak sprawić, żeby kręcone włosy były proste bez żadnych zniszczeń?

Długie włosy łatwiej wyprostować

Długość włosów często działa na korzyść. Dłuższe i cięższe pasma przyciąga grawitacja, więc efekty są bardziej trwałe, utrzymują się dłużej i można stosować w tym celu różne metody.

Prostownica czy inne metody?

Wiele kobiet sięga po prostownicę, bo tylko wtedy ich włosy współpracują. Jednak w tym celu potrzebna jest wysoka temperatura, nawet do 200 stopni Celsjusza. W ten sposób łatwo można zniszczyć i spalić pasma, zwłaszcza wtedy, gdy włosy są delikatne. A przede wszystkim, gdy nie zapewnimy kosmykom odpowiedniej termoochrony.

Prostownica spełnia swoje zadanie, jednak czy musimy się do niej ograniczać? Niekoniecznie. Sprawdzi się jednak idealnie, jeżeli dodamy do niej dobry kosmetyk stylizujący i produkt termoochronny, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń.

Produkty prostujące vs. domowe metody

Odpowiednie kosmetyki na pewno przydadzą się w prostowaniu włosów. Zapewnią długotrwałe efekty, utrwalą pasma, a jednocześnie zabezpieczą je przed wysoką temperaturą. Często są dobrą alternatywą dla prostownicy. Mieszanki składników naturalnych również mogą być doskonałym zamiennikiem – możesz sporządzić je samodzielnie, łącząc ze sobą dopasowane olejki.

1. Szampony i odżywki prostujące

To bardzo często wybierany zestaw, który znacznie wygładza i działa prostująco. Znajdziemy go w każdej drogerii. Czy jest to dobry sposób na prostowanie? Najprawdopodobniej nie. Są to kosmetyki tak lekkie i delikatne, że często nie udaje się wyprostować pasm bez użycia prostownicy. Te produkty mogą jednak ułatwić suszenie i stylizację.

2. Olejki do włosów

A właściwie olejki do prostowania, to najlepszy sposób, aby uzyskać wymarzoną fryzurę. Postaw na takie, które nie zawierają konserwantów i zbędnych składników. Regularne stosowanie dobrze dobranych olejów wygładza pasma, dyscyplinuje ciężkie do ujarzmienia kosmyki, a jednocześnie je dociąża, aby były prostsze. Olejek arganowy ma dodatkowo termoochronne właściwości, zapobiega więc wyparowywaniu wody, dzięki czemu zapewnia długotrwałe uczucie nawilżenia. Warto sięgać po niego zwłaszcza wtedy, gdy chcemy wyprostować włosy.

3. Nafta kosmetyczna

Pomaga w wygładzeniu i ujarzmieniu włosów. Sama być może się nie sprawdzi, lecz w połączeniu z olejami czy maską działa perfekcyjnie. Nałóż naftę na włosy na 2 godziny, a po umyciu włosy staną się gładkie, proste i błyszczące.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *