Jak zaaplikować podkład, żeby wyglądał jak druga skóra?

Wiele kobiet ma duży problem z poprawnym zaaplikowaniem podkładu. Kłopoty sprawia już dobór odpowiedniego kosmetyku, jego konsystencji, odcienia i działania. Jeżeli i ty masz takie problemy, to sprawdź, co zrobić, żeby podkład wyglądał jak druga skóra.

Jak dobrać odcień podkładu?

Jeżeli chcesz mieć ładny makijaż i naturalnie wyglądać, to po pierwsze wybierz odpowiedni odcień. Kolor musi dopełniać karnację, nie może odznaczać się od skóry, dawać efektu maski i pozostawiać plam. Dobry podkład powinien całkowicie stapiać się ze skórą. Ale jak dobrać ten najlepszy odcień? Możesz poprosić o próbkę i przetestować ją w domu lub iść do drogerii i na nawilżoną skórę nałożyć kilka odcieni podkładu. Pozostaw próbki podkładu na kilka godzin na skórze, a ten który będzie niewidoczny, jest najlepszy dla ciebie. Dla jeszcze lepszego efektu należy wybrać odpowiednią formułę, która nie będzie się zbrylała, ścierała, wchodziła w załamania skóry i nie zmieniała koloru.

Typ cery a podkład

Aby makijaż był naturalny i trwały, należy podkład dopasować do rodzaju cery. Jeżeli masz skórę suchą lub wrażliwą, to wybierz podkład o kremowej lub płynnej formule. Do cery tłustej i mieszanej najlepsze będą podkłady o działaniu matującym lub w formie gęstego musu. Jeśli twoja skóra jest normalna i nie pojawiają się na niej żadne niedoskonałości, to możesz wypróbować podkład o dowolnym wykończeniu i konsystencji.

Rodzaj podkładu a pędzle do makijażu

Pędzel do makijażu należy dopasować do formuły podkładu. Szeroki i płaski aplikator świetnie sprawdzi się do nakładania płynnych podkładów. Taki aplikator da także kontrolę stopnia krycia. Gęste podkłady dobrze jest nakładać pędzlem typu flat top, czyli z płasko ściętym włosiem. Jednak najbardziej uniwersalnym akcesorium jest gąbeczka Beuaty Blender. Do pomalowania trudno dostępnych miejsc najlepiej wykorzystać spiczasty pędzel, którym będzie ci łatwo operować.

Jak zrobić naturalny makijaż?

Aby uzyskać efekt makijażu bez makijażu, należy zamaskować jedynie te części twarzy, które są problematyczne: przetłuszczają się, jest widoczny trądzik lub popękane naczynka krwionośne. Taki makijaż wystarczy uzupełnić korektorem rozświetlającym.

Przed zrobieniem jakiegokolwiek rodzaju makijażu należy dokładnie nawilżyć skórę, co ułatwi malowanie się i przedłuży trwałość kosmetyków. Efekt ten można spotęgować przez użycie bazy wygładzającej, która jednocześnie zakryje widoczność porów skóry. Ważne jest również regularne czyszczenie pędzli. Zabrudzone aplikatory utrudniają nakładanie podkładu i mogą zaszkodzić cerze. Na koniec twarz możesz spryskać mgiełką lub hydrolatem.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *