Bardziej błyszczące włosy

W naszych sklepach pojawiają się coraz to nowsze produkty, które według producenta sprawią, iż nasze włosy będą dłuższe, bardziej błyszczące, mniej zniszczone etc. Niestety, warto pamiętać, że do wytworzenia poszczególnych kosmetyków również do twarzy, wykorzystuje się przede wszystkim związki chemiczne oraz silikony. Oczywiście, tego rodzaju substancje mogą rzeczywiście sprawić , że włosy będą się błyszczeć, ale będą one niestety bardziej się przetłuszczać czy też staną się oklapłe. Dobre odżywki mają za zadanie nie przykryć pożądanym efektem wywołane dysfunkcje włosa, a raczej rzeczywiście wpłynąć na kondycję włosa. DO tego celu świetnie nadają się wszelkiego rodzaju produkty naturalne, które z powodzeniem mogą posłużyć nam za odżywki do włosów. Z pewnością wiele z nas słyszało od swoich babć czy też matek, o zbawiennym wpływie miodu na włosy oraz skórę.

Miód można nakładać bezpośrednio na włosy lekko zwilżone zanim jeszcze umyjemy je szamponem. Warto dodać, że pokrycie włosów lepkim miodem nie będzie łatwym zadaniem. Dlatego też, przed nałożeniem go na włosy, mona go lekko podgrzać, dzięki czemu jego nałożenie na włosy będzie nieco łatwiejsze. Miodem należy pokryć całe włosy, od nasady po same końcówki, a następnie pozostawić go na włosach przez około pół godziny. Potem spłukujemy miód i normalnie myjemy włosy szamponem. Nałożony na włosy miód ma w przypadku takiego zastosowania go, dwie funkcje; po pierwsze sprawia, że włosy stają się błyszczące i miękkie, a po drugie, chroni włos przed szkodliwymi składnikami szamponu, które mogą podrażnić delikatny włos. Pierwsze efekty stosowania takiej odżywki, są już zwykle dostrzegalne od razu. Nie należy jednak częściej powtarzać te czynności, niż raz w tygodniu.

Jeśli bardzo chmielilibyśmy wypróbować jakie działanie na nasze włosy miałby miód ale nie mamy aż tak wiele czasu by pozwolić sobie na trzymanie odżywki na włosach przez 30 minut, można nieco uprościć i skrócić ten zabieg dodając odrobinę miodu do naszej odżywki, którą stosujemy na włosy. Aby zabieg przyniósł efekty, należy bardzo dokładnie zmieszać odżywkę wraz z miodem i trzymać go na włosach przez około 5 minut. Następnie można ją spłukać z włosów, przy pomocy dużej ilości letniej wody.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *