Pędzel do pudru sypkiego — jaki wybrać i jak o niego dbać?

Pędzel do pudru to jeden z najważniejszych narzędzi w kuferku każdej makijażystki, Jest wybierany starannie, by dobrze spisywał się podczas aplikacji sypkiego kosmetyku. Pędzel do pudru powinien być gęsty i dobrej jakości. Czy dobry pędzel do pudru kosztuje wiele? Jak go wybrać i w jaki sposób o niego dbać, by posłużył Ci wiele lat bez uszczerbku? Podpowiadamy! 

Dobry pędzel do pudru, czyli jaki?

Do nakładania pudru sypkiego, który jest ostatnim etapem w makijażu, służy duży, puszysty i włochaty pędzel. Włosie w nim powinno być bardzo gęste i ciasno upchane. Tylko wtedy pędzel będzie nadawał się do nanoszenia nawet bardzo sypkich i delikatnych pudrów. Pędzel do pudru musi być nie tylko puchaty, ale też równomiernie zaokrąglony — pod żadnym pozorem nie powinien być płasko ścięty, choć wiele osób robi błąd, używa płasko ściętego pędzla do aplikacji pudru sypkiego, podczas gdy pędzel tego typu nadaje się do nakładania podkładu. Pędzel do pudru zawsze jest zaokrąglony, ponieważ to pozwala dokładniej zaaplikować sypki kosmetyk na twarz.

Jak nakładać puder sypki za pomocą pędzla?

Aby prawidłowo nałożyć puder sypki na twarz, warto poznać technikę jego prawidłowej aplikacji. Nie należy nabierać za dużo kosmetyku na pędzel, ponieważ wówczas naniesiemy zbyt wiele pudru i makijaż będzie wyglądał nienaturalnie. Najlepiej, jeśli nasypiesz odrobinę pudru na wieczko i stamtąd nabierzesz go pędzlem, delikatnie zanurzając go w pyłku. Aby puder równomiernie rozłożył się na włosiu, możesz odwrócić go trzonkiem do dołu i delikatnie stuknąć w blat — w ten sposób puder dostanie się głębiej między włosie i będzie się nie delikatniej i równomierniej nakładał na twarz. Dużym pędzlem należy delikatnie stemplować skórę, dzięki czemu puder wtopi się w podkład i idealnie z nim zasymiluje, nie tworząc na buzi efektu maski.

Pędzel do pudru sypkiego — syntetyczny, czy naturalny?

Zarówno do nakładania pudru sypkiego, jak i wszystkich kosmetyków suchych i pudrowych polecany jest pędzel z włosia naturalnego. Jest on bardziej miękki i dużo delikatniejszy, przez co zapewnia dokładniejszą aplikację i lepszy, precyzyjny efekt w makijażu. Pędzel syntetyczny nabiera za dużą ilość kosmetyku, więc może stworzyć na twarzy nieestetyczny efekt maski. Lepiej też nałożyć odrobinę pudru sypkiego i w razie potrzeby ponowić aplikację, niż od razu zaaplikować go za dużo.

Jak przechowywać pędzel do pudru sypkiego?

Pędzel do pudru sypkiego (i w zasadzie wszystkie inne pędzle do makijażu) należy przechowywać szczelnie zamknięty, najlepiej w pozycji stojącej. Idealny będzie zatem stojak na pędzle, który warto wstawić do szuflady lub szafki, aby na pędzlu nie gromadził się kurz. Pamiętaj też, że włosie pędzla jest pożywką dla bakterii, dlatego w wilgotnym i ciepłym pomieszczeniu takim jak łazienka namnażają się one szybciej, więc pędzle warto wtedy myć częściej, albo trzymać je w innym pomieszczeniu. Unikniesz wtedy przenoszenia na twarz bakterii, które mogą być przyczyną stanów zapalnych na skórze.

Jak myć pędzel do pudru?

Pędzle do makijażu najlepiej umyć po każdym użyciu, aby kosmetyki kolorowe w połączeniu z sebum i cząsteczkami naszego naskórka nie stały się siedliskiem bakterii. Jeśli przechowujesz je w odpowiedni sposób, możesz myć je nieco rzadziej. Jak prawidłowo oczyścić pędzel do pudru? Wystarczy, jeśli zamoczysz go pod bieżącą wodą, trzymając go włosiem skierowanym do dołu. Na dłoń nalej delikatny detergent — może to być specjalistyczny płyn do mycia pędzli, lub po prostu mydło w płynie dla dzieci. Teraz pocieraj pędzel kolistymi ruchami po wnętrzu dłoni tak, aby się całkowicie spienił. Następnie płucz i powtarzaj czynność, dopóki piana nie będzie całkiem czysta. Spłukuj go zawsze włosiem w dół, po czym delikatnie odciśnij nadmiar wody i połóż pędzel na skraju blatu tak, by nie stykał się z płaską powierzchnią — wówczas swobodnie wyschnie, a włoski się nie odkształcą.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *